NMF w Multikinie Arkady we Wrocławiu

Już 27 listopada Multikino Arkady Wrocławskie zaprasza na Nocny Maraton filmów Wojtka Smarzowskiego. Startujemy o godzinie 22:00. Zaprezentujemy dwa filmy: kultowy już obraz "Wesele" i premierowy "Dom Zły".
/ 18.11.2009 07:34
Już 27 listopada Multikino Arkady Wrocławskie zaprasza na Maraton filmów Wojtka Smarzowskiego. Startujemy o godzinie 22:00. Zaprezentujemy dwa filmy: kultowy już obraz "Wesele" i premierowy "Dom Zły".

Nocny Maraton Filmowy w Multikinie Arkady we Wrocławiu - mamy zaproszenie!

WESELE - "Wesele" to film o miłości i o pieniądzach. A właściwie... o miłości do pieniędzy. Wojnar (Marian Dziędziel), zamożny mieszkaniec małego miasteczka, urządza córce wystawne wesele. Zgodnie z "polską tradycją" impreza przybiera charakter pokazowy. Kiedy zabawa rozkręca się na całego, panna młoda (Tamara Arciuch) dostrzega wśród gości weselnych kamerzystę, swojego byłego chłopaka (Maciej Stuhr), którego nadal kocha. Wcześniej ustalony scenariusz wesela zaczyna wymykać się spod kontroli ojca, a chęć pokazania się przez gospodarza z jak najlepszej strony doprowadza do katastrofy.

DOM ZŁY
- Pewnej deszczowej nocy Edward Środoń pojawia się przypadkowo w domu małżeństwa Dziabasów. Początkowa nieufność gospodarzy ustępuje miejsca tradycyjnej polskiej gościnności. Przybysz nie przypuszcza nawet, jak bardzo to spotkanie odmieni jego życie. Po kilku latach w tym samym domu ekipa śledcza rozpoczyna dochodzenie. W progu ponownie staje Edward Środoń. Tym razem jego wizyta nie jest przypadkowa – ma pomóc w rekonstrukcji tajemniczych zdarzeń sprzed czterech lat. Prowadzący śledztwo porucznik Mróz odkrywa, że rozwiązanie zagadki może być niebezpieczne nie tylko dla podejrzanego.

Materiały prasowe Multikino