Nędznicy fot. serwis prasowy

Nędznicy - premiera filmowa filmu Nędznicy

Nędznicy, adaptacja znanej książki a następnie równie znanego musicalu wreszcie wchodzą do kin. Premiera już 25 stycznia
/ 01.01.2013 07:00
Nędznicy fot. serwis prasowy
Nędznicy to filmowa adaptacja musicalu, który obejrzało ponad 60 milionów ludzi w 42 krajach, w 21 językach, i który od 28 lat nieustannie bije rekordy popularności.
    W filmie wyreżyserowanym przez nagrodzonego Oskarem autora Jak zostać królem, Toma Hoopera występują - Hugh Jackman, zdobywca Oskara Russell Crowe, Annie Hathaway), Amanda Seyfried, Eddie Redmayne, Aaron Tveit, debiutująca Samantha Barks oraz Helena Bonham Carter  i Sacha Baron Cohen.

    Akcja filmu rozgrywa się w XIX-wiecznej Francji, opowiadają poruszającą historię niespełnionych marzeń i nieodwzajemnionej miłości, pasji, poświęcenia i odkupienia – ponadczasowego świadectwa wytrzymałości ludzkiego ducha. Jackman wciela się w postać byłego więźnia Jeana Valjeana, który łamie zasady zwolnienia warunkowego i od dziesięcioleci ścigany jest przez bezlitosnego policjanta Javerta (Crowe). Kiedy Valjean zgadza się zaopiekować Cosette, córką robotnicy Fantine (Hathaway), ich życie zmienia się na zawsze.

    Opowiadająca historię wyrzuconych poza nawias społeczeństwa ludzi, którzy łączą siły, aby stawić czoła korupcji i żądać zmian, 150-letnia powieść Wiktora Hugo - inspiracja najdłużej wystawianego w historii musicalu - nie mogłaby być bardziej na czasie.

Polska premiera filmowa: 25 stycznia 2013