Najmocniejsze cytaty z „Botoksu” Patryka Vegi

„Botoks” na pewno trwale zapisze się w historii polskiej kinematografii.
Edyta Liebert / 06.10.2017 12:26

„Botoks” Patryka Vegi wywarł na polskich widzach ogromne wrażenie i podzielił ich na dwa obozy: zwolenników Vegi i jego ujęcia tematu szpitalnych realiów, jak i przeciwników oburzającego dyskursu. Niemniej jednak to film, o którym jest i będzie głośno. Dlaczego?

Vega słynie z ciętego języka i charakterystycznego, surowego stylu filmów. Niezawodni scenarzyści i charyzmatyczni aktorzy stworzyli we wszystkich częściach „Pitbulla” postacie, które są od siebie skrajnie różne, a przy tym naprawdę zapadające w pamięć. Dzięki temu film obfituje w cytaty, które już wkrótce staną się kultowe. Czy „Botoks” czeka podobna przyszłość? Zdaniem reżysera, film to autentyczne historie z polskich szpitali, który miał na celu uwydatnić, w jak chorym systemie przyszło pracować lekarzom, żyć pacjentom.

Jestem w zasadzie pewien, że sceny z ich udziałem będą kultowe, jak Tomek Oświeciński i jego dowcipy. (...) Śmiali się nawet operatorzy, którzy zazwyczaj nie mają żadnej reakcji.-  Patryk Vega.

 

Wiele widzów docenia mocne nerwy Vegi, inni zarzucają mu, że mógł to zrobić dobrze, a nie dla pieniędzy i rozgłosu. Jedno jest pewne: nikt nie przejdzie obojętnie obok tego filmu. Przejrzyjcie galerię ostrych dialogów, które są wizytówką „Botoksu”.

Najlepsze cytaty z „Pitbulla”