"Milczenie jest złotem" na DVD fot. Kino Świat

"Milczenie jest złotem" na DVD

Jak wyznać komuś uczucie, jeśli straciło się głos? Twórcy magicznej komedii romantycznej „Milczenie jest złotem” udowadniają, że prawdziwa miłość kryje się między słowami.
/ 24.02.2011 17:04
"Milczenie jest złotem" na DVD fot. Kino Świat
Inge, pełna wdzięku młoda kobieta, podkłada zawodowo głos do reklam radiowych, marząc o śpiewaniu i tworzeniu autorskich audycji. Niestety, brak pewności siebie i nakładające się niepowodzenia: odkrycie zdrady partnera i dokuczliwa szefowa, nie służą podniesieniu samooceny bohaterki. Wszystko się zmienia, kiedy pewnego dnia Inge zostaje obdarowana bukietem kwiatów przez przystojnego Nieznajomego. Mężczyzna wręcza jej kwiaty, całuje w usta i odchodzi, zanim zaskoczona kobieta jest w stanie ochłonąć. Wydarzenie na tyle szokuje Inge, że… traci głos.

Dla niemej osoby nie ma miejsca przed mikrofonem, zatem Inge próbuje ukryć dolegliwość, korzystając z montowanych wcześniej archiwalnych odpowiedzi, co prowadzi do serii niezwykle zabawnych komplikacji w jej życiu prywatnym i zawodowym.

Równocześnie Inge szuka tajemniczego mężczyzny, za sprawą którego straciła głos, wierząc, że tylko on może ją odczarować. Wkrótce wyjdzie na jaw, że nieznajomy romantyk - rysownik komiksów Piotr – sam został zaczarowany przez Inge i rozpoczął własne poszukiwania kobiety swoich marzeń. Czy zdołają się nawzajem odnaleźć?

„To opowieść o odzyskiwaniu głosu. W sposób fizyczny, ale i metaforyczny. Pozbawiona głosu Inge zaczyna słuchać otaczającego ją świata, poznaje lepiej siebie i odkrywa miłość swojego życia” Ewa Pytka

W filmie występują:
Aneta Todorczuk-Perchuć jako Inge
Jan Wieczorkowski jako Piotr
Edyta Olszówka jako Ewa
Bartek Kasprzykowski jako Jurek


„Milczenie jest złotem”, Scenariusz i Reżyseria: Ewa Pytka, Produkcja: Polska 2009, Dystrybucja DVD: Kino Świat