"Maraton tańca" na DVD fot. Kino Świat

"Maraton tańca" na DVD

Małgorzata Łazarkiewicz powraca do ponadczasowego tematu młodzieńczych namiętności, które eksplodują w trakcie konkursu tanecznego, elektryzującego mieszkańców pewnego miasta.
/ 24.10.2011 14:26
"Maraton tańca" na DVD fot. Kino Świat

Małgorzata Łazarkiewicz, autorka „Ostatniego dzwonka” oraz „Białego małżeństwa” - przebojowych filmów o pierwszych miłościach i dojrzewaniu, powraca do ponadczasowego tematu młodzieńczych namiętności, które eksplodują w trakcie konkursu tanecznego, elektryzującego mieszkańców pewnego miasta.

Dwie dziewczyny – Agnieszka ( Joanna Kulig)  i Monika (Olga Frycz) wystawiają na próbę swoją przyjaźń, rywalizując o pokaźną nagrodę, która ma odmienić ich życie. Nieśmiały Krystian jest gotowy na wszystko, aby zdobyć serce wyniosłej gwiazdy pop Dżessiki, zaś para pechowych przestępców (Dariusz Toczek i Łukasz Simlat) szykuje największy przekręt w karierze. W roztańczonym tłumie wychodzą na jaw głęboko skrywane sekrety i zdrady...

Światowa prapremiera „Maratonu tańca” odbyła się na prestiżowym festiwalu w Pusan w Korei Południowej w październiku ubiegłego roku. Film prezentowany był też na MFF w Santa Barbara.


Występują: Agnieszka Podsiadlik, Joanna Kulig, Olga Frycz, Leszek Lichota, Bartłomiej Topa
"Maraton tańca", Reżyseria: Magdalena Łazarkiewicz, Gatunek: obyczaj/komedia, Czas trwania: 80 min, Produkcja: Polska 2011, Dystrybucja: Kino Świat