Kwietniowe nowości dystrybutora Kino Świat

Zapraszamy do zapoznania się z kwietniowymi nowościami dystrybutora Kino Świat.
/ 23.03.2011 11:45

Zapraszamy do zapoznania się z kwietniowymi nowościami dystrybutora Kino Świat.

 

Maczeta /Machete/

Reżyseria: ROBERT RODRIGUEZ
Występują: Danny Trejo, Robert De Niro, Steven Seagal, Jessica Alba, Lindsay Lohan
Produkcja: USA 2010
Gatunek: sensacja

Robert Rodriguez, reżyser kultowych przebojów Sin City i Desperado, najlepszy przyjaciel Quentina Tarantino, przedstawia najnowszy film, w którym sprawdza się stare klingońskie przysłowie: „Zemsta najlepiej smakuje na zimno”.

Tytułowy mściciel i mistrz w posługiwaniu się bronią sieczną (Danny Trejo), to pochodzący z Meksyku agent federalny, ukrywający się w Stanach Zjednoczonych. Skorumpowany senator (Robert De Niro), który wykorzystuje go do własnych celów, popełnia życiowy błąd – oszukany i rozjuszony Maczeta wkracza do akcji z zabójczym rozmachem.  Bo kiedy wnerwisz faceta, który nie ma nic do stracenia, musisz liczyć się z ostrymi konsekwencjami.

DVD
Napisy: polskie
Język: angielski, polski /lektor/
Obraz: 16:9 anamorficzny
Dźwięk: DTS 5.1, DD 5.1
Czas: 101 min
Dodatki: zwiastun filmu, niewykorzystane sceny, wywiady z twórcami, materiał z planu

Blu-ray
Napisy: polskie
Język: angielski, polski /lektor/
Obraz: 1080p 24 fps
Czas: 105 min.
Dźwięk:
oryginalny - DTS-HD MA 5.1,
polski lektor: DTS-HD MA 5.1, DD 5.1
Dodatki: zwiastun filmu, niewykorzystane sceny, wywiady z twórcami, materiał z planu

 

PINK FLOYD Best Music In Movies Collection

LA VALLÉE (Dolina) i MORE
wydanie limitowane: 2DVD

MORE

Reżyseria: BARBET SCHROEDER
Występują: Klaus Grünberg, Mimsy Farmer, Michel Chanderli, Heinz Egngelmann, Henfry Wolf
Muzyka: zespół PINK FLOYD
Produkcja: Luksemburg 1969
Gatunek: dramat

More to debiut filmowy Barbeta Schroedera, twórcy Ćmy barowej, Matki boskiej morderców czy Śmiertelnej wyliczanki. Schroeder złapał tu coś z ducha epoki hippisowskiej. Pokazuje dwójkę młodych kochanków, ludzi wolnych, którzy sami wpędzają się w niewolę i nieprzewidywalną autodestrukcję w oparach narkotyków.

Muzykę do filmu skomponował zespół Pink Floyd. Przyjmując propozycję reżysera grupa na kilka lat zadomowiła się w świecie muzyki filmowej. Kompozycje Pink Floyd świetnie wtapiają się w narrację filmu. Z jednej strony pojawiają się jakby przypadkowo (z szafy grającej, magnetofonu, radia), z drugiej są typowymi utworami ilustracyjnymi, a z trzeciej komentują konkretne sceny.

Napisy: polskie
Język: angielski, polski /lektor/
Obraz: 4:3
Dźwięk: 2.0
Czas: 111 min

LA VALLÉE – DOLINA

Reżyseria: BARBET SCHROEDER
Występują: Bulle Ogier, Michael Gothard, Jean-Pierre Kalfon, Monique Giraudy
Muzyka: zespół PINK FLOYD
Produkcja: Francja 1972
Gatunek: dramat

La Vallée, drugi film Barbeta Schroedera to spełniony sen hippisów, który zmienia się w zimny prysznic. Reżyser śledzi typową przedstawicielkę zachodniej klasy średniej, materialistkę, która udaje się w podróż do Nowej Gwinei i odnajduje duszę.

Muzyka do filmu La Vallée powstała podczas przerwy w pracy nad albumem Dark Side Of The Moon, arcydziełem zespołu Pink Floyd. Ścieżka dźwiękowa składa się z ilustracyjnych utworów instrumentalnych (ciekawa kompozycja tytułowa), niewyszukanych utworów rockowych  i nastrojowych ballad. Muzyka z filmu ukazała się na płycie zatytułowanej Obscured by Clouds.

Napisy: polskie
Język: francuski, polski /lektor/
Obraz: 16:9
Dźwięk: 2.0
Czas: 102 min

 

Mr. Nobody

Reżyseria: JACO VAN DORMAEL
Występują: Jared Leto, Sarah Polley, Diane Krueger, Rhys Ifans
Produkcja: Kanada/Belgia/Francja/Niemcy 2009
Gatunek: science-fiction

Pełna realizacyjnego rozmachu produkcja SF, uhonorowana na MFF w Wenecji, porównywana z Zakochanym bez pamięci i Ciekawym przypadkiem Benjamina Buttona.

Nemo (Jared Leto) wiedzie zwyczajne życie u boku pięknej żony (Sarah Polley). Jego marzenia o doświadczeniu czegoś wyjątkowego nagle spełniają się, gdy pewnego ranka odkrywa, że obudził się w... 2092 roku. W futurystycznym świecie jutra, w którym człowiek skolonizował Marsa i wygrał walkę ze wszystkimi chorobami, mężczyzna okazuje się ostatnim śmiertelnikiem pośród nieśmiertelnych. Czy znajdzie w sobie odwagę, by zdobyć względy kobiety swoich marzeń - ponętnej Anne (Diane Kruger), z którą los go kiedyś pechowo rozłączył?

Jaco Van Dormael, twórca wielokrotnie nagradzanego filmu Ósmy dzień, przedstawia wizjonerską opowieść o mężczyźnie, który obudził się w przyszłości jako najstarszy człowiek na Ziemi.

MFF Wenecja 2009 – Biografilm Award
MFF Wenecja 2009 – Golden Osella Award (Best Technical Contribution)
Sitges – Catalonian International Film Festival 2009 – Najlepsza Charakteryzacja
Stockholm Film Festival 2009 - Najlepsze Zdjęcia

„Ambitna i dostarczająca rozrywki fantastyka” -
Deborah Young, The Hollywood Reporter

„Kinomani znajdą tu niezliczone nawiązania do dzieł mistrzów: Spielberga i Kubricka” - Boyd Van Hoeij, Variety

Napisy: polskie
Język: angielski, polski /lektor/
Obraz: (2.35:1) 16:9 anamorficzny
Dźwięk: DD 5.1
Czas: 145 min
Dodatki: zwiastun filmu

 

Biała Afryka /White Material/

Reżyseria: CLAIRE DENIS
Scenariusz: Isabelle Huppert, Christopher Lambert, Isaach De Bankole, Nicolas Duvauchelle
Produkcja: Francja, 2009
Gatunek: dramat

Maria (Izabelle Hubert) to Europejka, zajmująca się zarządzaniem plantacją kawy w Afryce. Kiedy w kraju wybucha rewolucja, oddziały rebeliantów za wszelką cenę chcą przejąć jej posiadłość. Narażając rodzinę, dumna, biała kobieta nie zamierza ustąpić. Sytuacja robi się niebezpieczna, kiedy wrogość i zniecierpliwienie początkowo zdystansowanych żołnierzy gwałtownie wzrasta, a ich działania staja się coraz bardziej drastyczne...

Napisy: polskie
Język: francuski, polski /lektor/
Obraz: 16:9 anamorficzny
Dźwięk: DD 5.1
Czas: 100 min
Dodatki: zwiastun filmu

 

Opowieści z Narnii, cz.3: Podróż „Wędrowca do Świtu”

Reżyseria:
Występują:
Produkcja: Wielka Brytania 1989
Gatunek: bajka

Ekranizacja trzeciego tomu powieści C.S. Lewisa, zrealizowana przez brytyjską telewizję BBC.

Edmund i Łucja ponownie przybywają do królestwa Narnii. Dołącza do nich ich nieznośny kuzyn, Eustachy Scrubb. Król Kaspian zwraca się do nich z prośbą o pomoc w odnalezieniu siedmiu baronów Narnii. Wspólnie wyruszają w podróż na pokładzie „Wędrowca do Świtu”. Droga, która wiedzie aż do krainy Aslana, będzie pełna przygód, niebezpieczeństw i pułapek. Zmierzą się z wężami morskimi, smokami, by stawić czoła największemu wrogowi, niewidzialnemu złu, jakie pragnie opanować bajkową krainę Narnii.

Napisy: polskie
Język: angielski, polski /lektor/
Obraz: 16:9 anamorficzny
Dźwięk: DD 2.0
Czas: 116 min

 

Mysi agenci /El Raton Perez 2/

Reżyseria polskiego dubbingu: CEZARY MORAWSKI
W polskim dubbingu udział wzięli: Tomasz Kot, Izabela Bukowska, Cezary Morawski, Anna Zagórska, Brygida Turowska
Produkcja: Hiszpania/Argentyna 2008
Gatunek: animacja/bajka

Sympatyczni bohaterowie, wartka, przeskakująca z kontynentu na kontynent, akcja; porywające latynoskie rytmy; zabawne dialogi z nawiązaniami do najsłynniejszych agentów świata - Jamesa Bonda i Kapitana Klossa, w tłumaczeniu Kuby Wecsile, współtwórcy sukcesów „Ratatuja", „Pioruna" i „Disco Robaczków" oraz wokalne popisy mistrzów dubbingu – Tomasza Kota („Dżungla”, „Mikołajek”, „Rodzinka Robinsonów”), Cezarego Morawskiego („Renifer Niko ratuje święta”, „Pocahontas”) oraz Brygidy Turowskiej („Kung fu Panda”, „Alicja w Krainie Czarów”) - witajcie w kolorowym świecie „MYSICH AGENTÓW”!

Agent ‘Zero Zero z Serem’ Stefan Malutki, nieustraszony poszukiwacz zaginionych mleczaków, powraca w nowej misji, która udowodni, że nie takie z niego małe miki i zawiedzie go na wszystkie kontynenty naszego globu! Tym razem supergryzoń wpada w sidła perfidnego rekina show-biznesu Don Podlova, który chce zbić fortunę, ujawniając światu mysiego agenta mówiącego ludzkim głosem. Co gorsza, wyrachowany biznesmen przejmuje także prezenty, wręczane przez supermyszkę dzieciom, które właśnie pożegnały się z pierwszym ząbkiem. Na ratunek Stefanowi rusza niezawodna ekipa jego mysich agentów: rozśpiewany Stachu - król estradowego obciachu, bystra Mariola, której talenty są wieczne, maleńki Bratek - superspec od myszkowania oraz piękna Lola - roztańczona Myszsz Świata 2010. Jesienią Stefan Malutki udowodni, że niezły z niego agent, a MYSZje niemożliwe są nie tylko dla orłów!

Polski dubbing
Obraz: (1.78:1) 16:9 anamorficzny
Dźwięk: 5.1 DD
Czas:88 min

 

Soul Kitchen

Reżyseria: FATIH AKIN
Występują: Moritz Bleibtreu, Adam Bousdoukos, Birol Unel, Anna Bederke
Produkcja: Niemcy 2009
Gatunek: komedia

Pulsująca pozytywną energią i przebojową muzyką komedia o miłości, przyjaźni i życiu ze smakiem, wyreżyserowana przez twórcę głośnego Głową w mur (Złoty Niedźwiedź MFF w Berlinie), uhonorowana Specjalną Nagrodą Jury i Young Cinema Award MFF w Wenecji.  Nominacja do Europiejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Najlepszy Film 2010.

Zinos (Adam Bousdoukos), właściciel podupadającej restauracji Soul Kitchen, zostaje nieoczekiwanie porzucony przez dziewczynę. Podłamany sercowym niepowodzeniem, zaniedbuje lokal, dając wolną rękę pracownikom. W knajpie zaczyna panować radosna anarchia. Kucharz gotuje to, co zawsze chciał. DJ porywa ludzi do tańca miedzy posiłkami, a awangardowi artyści urządzają preformacje za preformance’em. Ku zaskoczeniu Zinosa, lokal zyskuje wielką popularność wśród mieszkańców Hamburga, a on sam poznaje tajemniczą kobietę, która sprawi, że jego złamane serce zabije w gorących rytmach soul.

„Rozkoszna komedia, pełna życiowej energii. Genialny soundtrack z klasyką R’n’B” – Michael Phillips, Chicago Tribune

“Komedia z wielkim sercem – szalona, ale wprowadzająca w wyborny nastrój” – Roger Ebert, Chicago Sun-Times

„Romans z fantastyczną muzyką. Prawdziwa oda do przyjaźni, non stop tętniąca pozytywną energią” – Joe Morgenstern, Wall Street Journal

Napisy: polskie
Język: niemiecki, polski /lektor/
Obraz: 16:9 anamorficzny
Dźwięk: DD 5.1
Czas: 106 min
Dodatki: zwiastun filmu

 

LOUIS DE FUNES - kolekcja 7 filmów, cz.2

LOUIS DE FUNES (1914-1983)

Jeden z największych europejskich komików filmowych, symbol francuskiego kina lat 60. I 70. ubiegłego stulecia, chętnie oglądany po obu stronach Atlantyku. Jego filmografia liczy ponad 150 tytułów, zdarzało mu się zagrać w ciągu roku w blisko 20 filmach. Udało mu się stworzyć nie tylko niepowtarzalny typ komiczny, ale zostać wręcz instytucją: autentyczny w każdym geście, zmieniający się wraz z upływem czasu, starzejący się wraz ze swoimi bohaterami - nikt tak jak on nie potrafił wywołać śmiechu jednym tylko grymasem twarzy. Geniusz kina, nazywany przez krytyków „40 twarzy na minutę”.

Wszystkie filmy:
Język: francuski, polski /lektor/ 
Napisy: polskie 
Format obrazu: 4:3 lub 16:9 
Dźwięk: 2.0 
Czas łączny ponad: 670 min 
Kolor/czarno-biały
PAL
Region 2

KAPUŚNIACZEK

REŻYSERIA: JEAN GIRAULT
WYSTĘPUJĄ: Louis De Funès, Jean Carmet, Jacques Villeret
Produkcja: Francja 1981

Na zapadłej francuskiej wsi Durnopałki dożywają swych dni dwaj samotni starcy, Glaude (Louis de Funès) i Krzywus (Jean Carmet). Do szczęścia wystarczy im własne towarzystwo, butelka domowego wina i talerz kapuśniaku. Pewnego dnia w obejściu ląduje pojazd kosmiczny, z którego wysiada mieszkaniec planety Oxo (Jacques Villeret). Zasmakowawszy kapuśniaku szybko zaprzyjaźnia się z Glaudem, który nadaje mu imię Obżartuch. Zapas zupy zawieziony na Oxo sprawia, że kosmici z wdzięczności przywracają do życia i odmładzają Francine, zmarłą niedawno żonę Glaude’a. Ale życie u boku młodej żony nie jest marzeniem starca, którego coraz bardziej irytuje kręcący się po okolicy wójt socjalista. Kiedy więc Obżartuch wraca z propozycją podróży na Oxo, niepotrzebni nikomu starcy decydują się opuścić Ziemię.

WIELKIE WAKACJE

REŻYSERIA: JEAN GIRAULT
WYSTĘPUJĄ: Louis De Funès, Sylvia Dioniso, Claude Gensac, Ferdy Mayne, Maurice Risch, Francois Leccia, Olivier de Funes
Produkcja: Francja 1967

Charles Bosquier (Louis de Funès), dyrektor prestiżowej szkoły z internatem, jest niepocieszony, że jego własny syn, Philippe, oblał egzaminy. Zamiast skierować go do własnej szkoły letniej, wysyła go do Szkocji – na wymianę z Shirley MacFarrell, córką zaprzyjaźnionego producenta whisky. Ale chłopak już sam zaplanował swoje wakacje – na jachcie z przyjaciółmi, zaś do Szkocji wysyła kolegę, Michonneta. Zamiana szybko wychodzi na jaw, a sprawę komplikuje spotkanie Philippe’a i Shirley, którzy nie tylko zakochali się od pierwszego wejrzenia, ale postanowili uciec do Szkocji, by tam wziąć ślub.

KOKO

REŻYSERIA: JEAN GIRAULT
WYSTĘPUJĄ: Louis De Funès, Mirelle Darc, Roger Dumas, Jacqueline Maillan, Christian Marin, Philippe Nicaud, Guy Trejean
Produkcja: Francja 1963

Léonard Monestier (Louis de Funès) zbił fortunę grając na giełdzie, ale jego żona Cynthia (Jacqueline Maillan) omal nie doprowadziła go do bankructwa, sprzedając akcje i kupując koncesję na złoża naftowe w Ameryce Południowej. Monestier podejrzewa, że koncesja jest fałszywa i chce ją odsprzedać naiwnemu milionerowi Antoine Brévinowi, który zaleca się do jego córki Patricii (Mireille Darc). Kłopot w tym, że Patricia nie jest zainteresowana milionerem...
Pierwsza po ponad stu epizodach rola główna Louisa de Funèsa jest jednocześnie pierwszym filmem zrealizowanym wspólnie z Jeanem Giraultem, reżyserem aż 11 kasowych sukcesów wielkiego komika.

GAMOŃ

REŻYSERIA: GERARD OURY
WYSTĘPUJĄ: Bourvil, Louis De Funès, Venantino Venantini, Henri Gènés, Lando Buzzanca, Henri Virlojeux
© 1965 STUDIOCANAL IMAGE – EXPLORER FILMS (ROME)

Jeden z największych sukcesów francuskiego kina – w kraju (10 mln widzów dawało mu w chwili premiery tytuł najbardziej kasowego filmu w dziejach) i na świecie: genialne połączenie talentów dwóch wielkich komików, Bourvila i Louisa de Funèsa.

Sklepikarz Antoine Maréchal (Bourvil) wybiera się na wakacje do Włoch, gdy jego samochód zostaje rozbity przez rolls royce’a, prowadzonego przez Leopolda Saroyana (Louis de Funès). Jako rekompensatę Saroyan proponuje wyjazd do Neapolu, gdzie sklepikarz odbierze ze statku luksusowe auto i przyprowadzi je do Bordeaux – oczywiście na jego koszt. Ale wakacje życia zamieniają się w koszmar, gdy okazuje się, że Saroyan jest gangsterem, zaś jego cadillac – przemyślnym schowkiem na kradzioną biżuterię i narkotyki.

CZŁOWIEK Z TATUAŻEM

REŻYSERIA: DENYS DE LA PATELLIERE
WYSTĘPUJĄ: Louis De Funès, Jean Gabin, Dominoque Davray, Paul Mercey, Yves Barsacq, Henri Virlojeux, Hubert Deschamps, Pierre Tornade
Produkcja: Francja 1968

Félicien Mézeray (Louis de Funès), szanowny handlarz dzieł sztuki, odkrywa nieznany obraz Modiglianiego. Sęk w tym, że jest on wytatuowany na plecach podstarzałego byłego żołnierza Legii Cudzoziemskiej, Legraina (Jean Gabin). Legionista zgadza się sprzedać obraz pod jednym wszak warunkiem – Mézeray ma w zamian odnowić jego wiejski dom. Dom okazuje się zrujnowanym szesnastowiecznym zamkiem, zaś sam Legrain – potomkiem wielce szacownego rodu. Marszand zgadza się na pokrycie kosztów renowacji, ale czyni to z takim zapałem, że legionista zaczyna obawiać się, czy z równym entuzjazmem nie zechce potem odebrać swego obrazu.

PANOWIE DBAJCIE O ŻONY

REŻYSERIA: CLAUDE ZIDI
WYSTĘPUJĄ: Louis De Funès, Annie Girardot, Maurice Risch, Jean-Jacques Moreau, Geneviève Fontanel, Jacques Francois
Produkcja: Francja 1978

Guillaume Daubray-Lacaze (Louis de Funès) jest merem prowincjonalnego miasteczka i właścicielem fabryki, produkującej środki zapobiegające zanieczyszczeniu środowiska. Właśnie udało mu się wdrożyć do produkcji balony, zbierające trujące dymy i przenoszące je daleko od miejsca emisji, a do tego podpisuje lukratywny kontrakt z Japończykami na dostawę wielkiej partii tego innowacyjnego produktu. Okazuje się jednak, że fabryka nie jest w stanie sprostać zamówieniu i trzeba przenieść produkcję do domu. Budzi to sprzeciw żony mera, Bernadette (Annie Girardot), która nie tylko postanawia opuścić męża, ale i kandydować przeciwko niemu w nadchodzących wyborach.

DZIWNE ŻYCZENIE PANA BARDA

REŻYSERIA: GEZA RADVANYI
WYSTĘPUJĄ: Louis De Funès, Michel Simon, Yves Deniaud, Geneviève Page, Georgette Anys, Paul Demange
Produkcja: Francja 1953

Auguste Bard (Michel Simon) pracuje jako kierowca autobusu, obsługującego gości kasyna w Monte Carlo. Pewnego dnia dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory i zostało mu już niewiele życia. Postanawia odejść z pracy, na pożegnanie obstawia ruletkę i nieoczekiwanie zostaje milionerem, co stwarza mu szansę na spełnienie życiowego marzenia - zostania ojcem. Wiadomość o tym szczególnie niepokoi chciwych krewnych Barda, liczących na spadek. Szczęśliwie jednak wrodzona wstydliwość i dobre serce kierowcy pozwolą mu odbyć podróż w głąb siebie i odnaleźć prawdziwą miłość – podobnie jak on samotną tancerkę Donatę (Geneviève Page).

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)