Wszystko w porządku fot. Gutek Film

Julianne Moore, Annette Bening i Mia Wasikowska w filmie "Wszystko w porządku"

"Wszystko w porządku" to przewrotna i błyskotliwa komedia o współczesnej rodzinie, w której małżeństwo zagrały Julianne Moore i Annnette Bening.
/ 25.02.2011 15:32
Wszystko w porządku fot. Gutek Film
O filmie
Nic i Jules (trzykrotnie nominowana do Oscara Anette Bening i czterokrotnie nominowana do Oscara Julianne Moore) są małżeństwem i dzielą przytulny podmiejski dom w południowej Kalifornii ze swymi nastoletnimi dziećmi – Joni i Laserem (Mia Wasikowska i Josh Hutcherson). Nic i Jules – które Joni nazywa po prostu „Mamy” – urodziły i wychowały dzieci, z którymi tworzą czteroosobową rodzinę. Gdy Joni przygotowuje się do wyjazdu na studia, 15-letni Laser prosi ją o wielką przysługę. Chce by 18-latka pomogła mu odnaleźć ich biologicznego ojca; oboje zostali poczęci przez sztuczne zapłodnienie.

Mimo zasadnych obiekcji, Joni spełnia prośbę brata i odnajduje ich „bio-tatę” Paula (Mark Ruffalo), niefrasobliwego restauratora. Nastolatkom podoba się jego kawalerski, beztroski styl życia – zwłaszcza po dorastaniu w domu z Nic, pryncypialną lekarką, która ustanowiła w domu żelazne zasady. Jules, która postanawia przekwalifikować się na architektkę krajobrazu, również zaprzyjaźnia się z Paulem. Pojawienie się Paula w poukładanym świecie czworga bohaterów otwiera w ich życiu nowy rozdział, w którym więzy rodzinne poddawane są nieustannym redefinicjom. 

"Wszystko w porządku" to film, który mierzy się z jednym z głównych wyzwań współczesności: rodziną. Jak w dzisiejszych czasach wypracować kwestie rodzinnych relacji? Co zrobić, kiedy tak często nasze pragnienia nie są tożsame z naszymi potrzebami? Wielu z nas chciałoby żyć w stabilnej i solidnej relacji, choć z drugiej strony nasze pragnienia popychają nas w różne strony, czasem bardzo odległe od konwencjonalnie pojmowanej rodziny.

Wydaje się, że w ostatnich latach nasze myślenie wyprzedza nasz styl życia. Bez trudu możemy sobie wyobrazić bardziej złożone modele relacji rodzinnych, niż te w których na co dzień funkcjonujemy. Powoli stajemy się bardziej otwarci na swoje potrzeby i niekonwencjonalne modele rodzinny, tak różne od tego, co jeszcze niedawno uchodziło za niepodważalną normę.

"Wszystko w porządku" to błyskotliwa komedia na miarę naszych czasów. Film, który wywraca do góry nogami wszystko, co wiemy o współczesnej rodzinie... i otwiera pole do spekulacji i poszukiwania rozwiązań, które do tej pory istniały tylko w najśmielszych wyobrażeniach.

Zobacz zwiastun filmu:W filmie występują:
Julianne Moore jako Jules
Annette Bening jako Nic
Mark Ruffalo jako Paul
Mia Wasikowska jako Joni
Josh Hutcherson jako Laser

Film został nominowany do Oscarów w kategoriach:
- najlepszy film
- najlepsza aktorka: Annette Bening
-najlepszy scenariusz: Lisa Cholodenko, Stuart Blumberg
- najlepszy aktor drugoplanowy: Mark Ruffalo

"Wszystko w porządku", (The kids are all right), Reżyseria: Lisa Cholodenko, Produkcja: USA 201, Czas trwania: 106 min., Dystrybucja w Polsce: Gutek Film, Premiera: 25 lutego 2011
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)