"Joanna" na DVD

Szalona? Kolaborantka? A może Święta? Urszula Grabowska w niesamowicie poruszającej roli w filmie Feliksa Falka "Joanna".
"Joanna" na DVD fot. ITI Cinema
W życiu Joanny nic nie jest dane na zawsze. Dzisiejszy przyjaciel nagle staje się wrogiem. Odruch serca zamienia się w przekleństwo. Gdy pewnego dnia ta samotna kobieta przygarnia małą dziewczynkę nie wie, że od tej pory jej życie będzie miało słodko - gorzki smak. Los w tym filmie decyduje o wszystkim. Pozwala ludziom się odnaleźć, by za chwilę zadać cios i doprowadzić do rozstania. Podarowuje miłość, za którą trzeba zapłacić ogromną cenę. Wypełnia samotność obietnicą szczęścia, kruchego jak szkło.

W czasach, w których trudno o prawdziwe wzruszenia i emocje, Feliks Falk odnalazł klucz do ludzkiego serca. Ile jest w nas miłości? Jak wiele jesteśmy w stanie z siebie poświęcić? Czy jest cena, której nie zapłacimy, gdy w grę wchodzi życie ukochanej osoby? Czy naprawdę jesteśmy tak dobrzy, jak o sobie myślimy?

Film został doceniony podczas 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Feliks Falk otrzymał za „Joannę” nagrody w kategorii najlepszy reżyser oraz najlepszy scenarzysta. Jury doceniło również kostiumy i charakteryzację w filmie.

W filmie występują:
Urszula Grabowska jako Joanna
Sara Knothe jako Róża
Joachim Paul Assböck jako major
Stanisława Celińska jako Kamińska
Monika Kwiatkowska jako Marta
Halina Łabonarska jako matka Joanny
Iza Kuna jako Ewa
Kinga Preis jako Staszka

Zobacz zdjęcia z filmu:
Zobacz zwiastun filmu:
"Joanna", Reżyseria i scenariusz:   Feliks Falk, Produkcja: Polska, 2010, Czas trwania: 105 min., Dystrybucja: Tim Film Studio, Premiera DVD: 19 maja 2011
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)