POLECAMY

Horror Festiwal 2010 w Multikinie

Na tydzień przed Halloween już po raz czwarty pokażemy najciekawsze horrory ostatnich lat, nieprezentowane dotąd w Polsce - ani w obiegu kinowym, ani na DVD.

Na tydzień przed Halloween już po raz czwarty pokażemy najciekawsze horrory ostatnich lat, nieprezentowane dotąd w Polsce - ani w obiegu kinowym, ani na DVD.

Tegoroczna formuła festiwalu będzie wypadkową tego, co robiliśmy w poprzednich latach. Zdecydowaliśmy się prezentować po dwa filmy dziennie w terminie od środy do soboty włącznie. Projekcje będą się kończyć przed północą, jedynie ostatniego dnia przewidujemy nieco dłużej trwającą sesję.

W tym roku udało nam się zdobyć licencje na pokazanie kilku naprawdę niesamowitych tytułów. Festiwal otworzą francuskie "Zęby nocy" – nakręcona niczym teledysk, pełna efektów specjalnych i makabrycznego humoru komedia wampiryczna. Dla miłośników czarnego thrillera spod znaku braci Coenów przygotowaliśmy "Bone Man", czyli opowieść o krwawym alpejskim przetwórcy mięsa. Niemalże premierowo w skali światowej pokażemy przejmujący film z Williamem Hurtem o podróży na drugą stronę życia, zatytułowany "Shadows". To właśnie na Horrorfestiwalu, po raz pierwszy w Polsce, zostanie zaprezentowany na dużym ekranie film włoskiego nestora kina grozy, Lamberto Bavy – jego najbardziej wystawne dzieło, zatytułowane "Ghost Son". Przedpremierowo pokażemy polskim widzom remake uznanego szwedzkiego horroru "Pozwól mi wejść". Jest to rzecz nakręcona przez Matta Reevesa, twórcę "Project Cloverfield". Miłośnicy krwawego horroru otrzymają "Children", zaś na sam koniec festiwalu przygotowaliśmy rzecz niesamowitą - wstrząsający, przewrotny horror Uwe Bolla. Tak jest, nie ma pomyłki, sponiewierany przez prasę, aczkolwiek wielbiony przez niemałą rzeszę fanów niemiecki reżyser nakręcił znakomity film!

W trakcie festiwalu zaprezentujemy również blok filmów krótkometrażowych. Znajdą się wśród nich, po raz pierwszy w historii, filmy z Polski. Zdecydowaliśmy się na ten krok w nadziei, że pomoże to kulejącemu rodzimemu rynkowi grozy zrozumieć, że nad Wisłą nie brakuje pomysłów na soczyste horrory. Poza tym widzowie nigdy nie mieli okazji oglądać takich produkcji. Wśród prezentowanych krótkometrażówek znajdzie się na przykład pierwszy w Polsce film o zombie.

Zaczynamy straszyć od środy 20 października w Multikinach w całej Polsce. Szczegóły na stronie www.horrorfestiwal.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)