"Harry Potter. Lata 5-6" - nowe kolekcjonerskie wydania DVD!

Zupełnie nowe, kolekcjonerskie wydania DVD! Każdy w film w 3-płytowym wydaniu ze znakomitym dokumentem „Tworzenie świata Harry’ego Pottera”. ZOBACZ POCZĄTEK ZANIM NADEJDZIE KONIEC!
/ 06.07.2011 00:51

Opowieści o przygodach Harry’ego Pottera to jeden z największych fenomenów ostatnich lat. Książki autorstwa J.K. Rowling nie schodzą z list bestsellerów, a ich ekranizacje biją rekordy kasowe w kinach na całym świecie. Kolejne dwie odsłony filmowego cyklu o perypetiach nastoletniego czarodzieja powracają w ekskluzywnych, kolekcjonerskich wydaniach 3DVD w ofercie Galapagos Films.

CZARODZIEJE SĄ WŚRÓD NAS

Magiczny świat wymyślony przez brytyjską pisarkę J.K. Rowling zdobył niesamowitą rzeszę fanów na całym świecie. Mugole czytając powieści o Harrym Potterze przenoszą się w świat nieznany i całkowicie oderwany od codziennego życia. Publikacje kolejnych tomów powieści były międzynarodowymi wydarzeniami gromadzącymi fanów w kolejkach na długie godziny przed otwarciem księgarń o niezwykłej porze.

Liczba sprzedanych egzemplarzy do czerwca 2008 roku przekroczyła 400 mln egzemplarzy!  W Polsce wszystkie tomy ogółem sprzedały się w ilości prawie 5 mln egzemplarzy. W dzień premiery ostatniej części sagi - „Harry Potter i Insygnia Śmierci” − sprzedawała się w zastraszającym tempie – 15 egzemplarzy na sekundę! W ciągu pierwszych 24 godzin sprzedano 9 mln książek!  Nigdy przedtem w Polsce jeden tytuł nie osiągnął tak wielkiej przewagi nad następnym w rankingu literatury obcej. Przedpremierowy nakład  7 tomu w Polsce wynosił 630 tysięcy egzemplarzy! Specjaliści oceniają, że marka „Harry Potter” warta jest dziś aż 15 miliardów dolarów!

Fenomen dotyczy również ekranizacji filmowych. Już pierwszy film, „Harry Potter i Kamień filozoficzny” (2001), oczekiwany był z niecierpliwością i osiągnął ogromny sukces. Zajął 2. miejsce jako najbardziej dochodowy film w historii kina z dochodem ze sprzedaży biletów na świecie na poziomie  970 mln dolarów. Ekranizacje wszystkich części sagi  okazały się przebojami kasowymi na świecie zarabiając razem 5,4 miliarda dolarów! – co uczyniło „Harry’ego Pottera” najbardziej dochodową serią w historii kina.

W Polsce dotychczasowe ekranizacje stały się najpopularniejszą serią filmowa gromadząc prawie 7,6 miliona widzów w kinach. W domowych kolekcjach znalazło się ponad 300 000 płyty DVD i Blu-ray z filmami inspirowanymi twórczością J.K. Rowling.

Już 15 lipca na ekrany polskich kin wejdzie druga część superprodukcji „Harry Potter i Insygnia Śmierci” – ostatniej odsłony przygód nastoletniego czarodzieja. Z tej okazji Warner Home Video i Galapagos Films postanowiły sprawić fanom Harry’ego Pottera niespodziankę w postaci nowych, kolekcjonerskich edycji wcześniejszych części ich ulubionej serii filmowej.

1 lipca w polskich sklepach zadebiutują wyjątkowe, 3-płytowe edycje filmów „Harry Potter i Zakon Fenika” oraz „Harry Potter i książę półkrwi”. Wraz z wydanymi w ubiegłym roku specjalnymi wydaniami wcześniejszych produkcji  „Harry’ego Pottera i kamienia filozoficznego”, „Harry’ego Pottera i Komanty Tajemnic”, „Harry’ego Pottera i więźnia Azkabanu” oraz „Harry’ego Pottera i Czary Ognia” tworzą wyjątkową kolekcję, której nie powinno zabraknąć na półce żadnego fana nastoletniego czarodzieja.

HARRY POTTER I ZAKON FENIKSA (2007)

Mija długie samotne lato, które Harry Potter spędza w oczekiwaniu na rozpoczęcie piątego roku nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Nadal musi mieszkać ze znienawidzonymi Dursleyami, a jakby tego było mało, jego koledzy i najbliżsi przyjaciele – Ron Weasley i Hermiona Granger – przez całe wakacje nie przysłali mu nawet jednej kartki. Nikt nie odezwał się do niego od czasu jego konfrontacji ze złym Lordem Voldemortem. Owszem, Harry w końcu dostaje list, ale nie taki, jakiego by oczekiwał. Otrzymuje zawiadomienie o tym, że zostanie wyrzucony z Hogwartu za bezprawne użycie magii poza szkołą i to jeszcze w obecności Mugola – wstrętnego kuzyna Dudleya. I na nic zda się tłumaczenie, że zrobił to w obronie przed niesprowokowanym i niewyjaśnionym atakiem dwóch dementorów.

Harry ma nadzieję wybronić się jednak przed nieformalnym sądem zaaranżowanym przez Ministra Magii, Korneliusza Knota, który kieruje się osobistymi powodami, chcąc na dobre pozbyć się młodego czarodzieja. Ku wielkiemu niezadowoleniu Knota, Harry zostaje oczyszczony z zarzutów, głównie dzięki interwencji szacownego dyrektora Hogwartu, Albusa Dumbledore’a, lecz po raz pierwszy jego powrót do Hogwartu budzi w nim obawy i niepewność. Harry dowiedział się, że większość społeczności czarodziejów dała się przekonać, iż historia o jego niedawnym spotkaniu z Voldemortem jest bezczelnym kłamstwem, co stawia jego moralność pod znakiem zapytania.

Osamotnionego i wykluczonego z towarzystwa Harry’ego nękają po nocach koszmary złowieszczo przepowiadające przyszłe wydarzenia. Co gorsza, jedyny człowiek, którego pomocy Harry potrzebuje w tej chwili najbardziej, profesor Dumbledore, nagle zaczyna zachowywać się dziwnie obco wobec zdezorientowanego i cierpiącego młodego czarodzieja.

W międzyczasie Knot, starając się kontrolować Dumbledore’a i uczniów Hogwartu, a szczególnie Harry’ego, mianuje nową nauczycielkę obrony przed czarną magią, obłudną profesor Dolores Umbridge. Jednak zatwierdzony przez ministerstwo program nauczania magii obronnej realizowany przez profesor Umbridge wcale nie przygotowuje młodych czarodziejów do walki z ciemnymi mocami, które im zagrażają. Za namową Hermiony i Rona Harry postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Podczas potajemnych spotkań Harry uczy niewielką grupę uczniów, nazywających siebie „Gwardią Dumbledore’a”, sposobów obrony przed czarną magią, przygotowując odważnych młodych czarodziejów do zbliżającej się niezwykłej potyczki.

Nowe kolekcjonerskie wydanie DVD

Nowe wydanie DVD filmu „Harry Potter i Zakon Feniksa” to godziny czarujących dodatków specjalnych, a wśród ich 5 odcinek 8-częściowej serii dokumentalnej „Tworzenie świata Harry’ego Pottera”. 

Na 3 płytach DVD znajdziecie:

 • Film oraz 2 płyty bonusowe z godzinami całkiem nowych materiałów
 • Tworzenie świata Harry’ego Pottera, część 5: Przemiany – ekscytująca podróż przez 10 lat tworzenia filmów o Harrym Potterze. Wspólnie z reżyserami i odtwórcami głównych ról zobacz jak historia stworzona przez J.K. Rowling stała się jedną z najwspanialszych filmowych serii wszech czasów. 
 • Harry Potter: Magia montażu – reżyser David Yates i montażysta Mark Day pokazują, ile może zdziałać dobry montaż
 • Harry Potter i Zakon Feniksa: Za kulisami magii
 • Budowanie magii: Na planie Harry’ego Pottera
 • Harry Potter i Zakon Feniksa: Początek rebelii
 • Harry Potter i Zakon Feniksa: Przepowiednia
 • Galeria dodatków: 28 krótkich filmów ukazujących ludzi, miejsca, stwory i proces tworzenia magii
 • Zwiastuny filmowe

HARRY POTTER I KSIĄŻĘ PÓŁKRWI (2009)

Śmierciożercy rozzuchwaleni powrotem Lorda Voldemorta dokonują spustoszenia zarówno w świecie mugoli jak i czarodziejów oraz w Hogwarcie i nikt nie jest już bezpieczny, tak jak dawniej. Harry podejrzewa, że nowe zagrożenia mogą kryć się wewnątrz zamku, ale Dumbledore jest skupiony na przygotowywaniu Harry’ego do ostatecznej bitwy, o której wie, że wkrótce nadejdzie. Potrzebuje pomocy Harry’ego w odnalezieniu ważnego klucza do tajemnicy Voldemorta - ta istotna informacja jest w posiadaniu byłego nauczyciela eliksirów Horacego Slughorne'a. Chcąc ją zdobyć, Dumbledore postanawia nakłonić swojego dawnego kolegę do powrotu na posadę, obiecując mu większe wynagrodzenie, większy gabinet ... i okazję do nauczania sławnego Harry’ego Pottera.
W międzyczasie uczniowie są atakowani przez zgoła innego wroga - są nim buzujące młodzieńcze hormony, które również zbierają swoje żniwo.

Przyjaźń Harry’ego z Ginny Weasley przeistacza się w coś silniejszego, ale na drodze uczuciu stoi chłopak Ginny -  Dean Thomas, nie wspominając nawet o jej bracie Ronie. Ale Ron ma własne uczuciowe problemy, gdyż Lavender Brown szaleje na jego punkcie, a pogrążona w skrytej zazdrości Hermiona stara się nie okazywać swoich uczuć. Na dodatek pudełko czekoladek wypełnionych eliksirem miłosnym wpada w niepowołane ręce, zmieniając bieg wydarzeń.

Podczas gdy bohaterowie pogrążeni są w sidłach miłości, jeden ze studentów trzyma się z dala od tych problemów, ponieważ ma o wiele ważniejsze sprawy na głowie. Jest on zdecydowany pozostawić po sobie ślad, nawet jeśli ma on być mroczny. Miłość zbiera swoje żniwo, przyszłość niesie ze sobą tragedię, a Hogwart może przestać być taki, jak kiedyś.

Nowe kolekcjonerskie wydanie DVD

Nowe wydanie DVD filmu „Harry Potter i Książę Półkrwi” to godziny czarujących dodatków specjalnych, a wśród ich 6 odcinek 8-częściowej serii dokumentalnej „Tworzenie świata Harry’ego Pottera”.

Na 3 płytach DVD znajdziecie:

 • Film oraz 2 płyty bonusowe z godzinami całkiem nowych materiałów
 • Tworzenie świata Harry’ego Pottera, część 6: Magiczne efekty – zobacz w jaki sposób filmowcom udało się na dużym ekranie powołać do życia świat, w którym portrety są żywe, smoki prawdziwe, napoje mają moce transformacji i nawet czas niekiedy płynie w zupełnie przeciwną stronę.
 • J.K. Rowling: Rok z życia – wyjątkowy dokument opowiadający o pracy autorki nad ostatnim tomem przygód Harry’ego Pottera
 • Harry Potter i Książę Półkrwi: Za kulisami magii
 • Sceny niewykorzystane
 • J.K. Rowling: Rok z życia – wnikliwe spojrzenie na powstawanie i wprowadzanie na rynek ostatniej książki serii
 • Zbliżenie na obsadę – członkowie ekipy oprowadzą Cię po tajnikach sztuki filmowej: montażu, makijażu, wyczynach kaskaderskich, projektowaniu planu, rekwizytach, kostiumach i innych!
 • Co masz na myśli? – błyskawiczna runda pytań i odpowiedzi kierowanych do obsady i twórców filmu
 • Aktorzy podsumowują charaktery swoich bohaterów w jednominutowych ćwiczeniach
 • Galeria dokumentów: Ponad tuzin krótkich filmów, które odkryją jeszcze więcej filmowych sekretów
 • Galeria 5 spotów promocyjnych ABC Family Harry Potter i Książę Półkrwi
 • filmowe

KRÓTKA HISTORIA HARRY’EGO POTTERA

Pierwsza książka o przygodach Harry’ego Pottera ukazała się w 1997 roku a jej autorką była J.K. Rowling – samotna matka i debiutantka w pisarskim fachu. Dziś, kilkanaście lat później, Rowling jest jedną z najlepiej zarabiających autorek wszech czasów, a stworzony przez nią magiczny świat znają wszyscy.

Na powieściowy cykl o przygodach nastoletniego czarodzieja składa się 7 powieści, z których ostatnia zatytułowana „Harry Potter i insygnia śmierci” ukazała się w 2007 roku. Wszystkie tomy sprzedały się na całym świecie w nakładzie przekraczającym 400 milionów egzemplarzy i zostały przetłumaczone na 67 języków.

Choć adresowane do młodych czytelników, książki o Harrym Potterze są chętnie czytane przez odbiorców w każdym wieku. Autorka umiejętnie połączyła w nich elementy typowe dla literatury spod znaku fantasy, powieści młodzieżowych oraz romansów tworząc mieszankę, której nie można się oprzeć.

Prawa do ekranizacji czterech pierwszych tomów Harry’ego Potteraz jeszcze w 1999 roku kupiła wytwórnia Warner Bros. za kwotę 1 miliona funtów jednocześnie zapewniając J.K. Rowling wpływ na ostateczny kształt planowanych filmów.

Przeniesienie powieści na duży ekran okazało się strzałem w dziesiątkę. Już pierwszy film, „Harry Potter i Kamień filozoficzny” (2001), oczekiwany był z niecierpliwością i osiągnął ogromny sukces. Zajął 2. miejsce jako najbardziej dochodowy film w historii kina z dochodem ze sprzedaży biletów na świecie na poziomie 970 mln dolarów. Ekranizacje wszystkich części sagi okazały się przebojami kasowymi na świecie zarabiając razem 5,4 miliarda dolarów! – co uczyniło „Harry’ego Pottera” najbardziej dochodową serią w historii kina.

Obecnie specjaliści oceniają, że marka „Harry Potter” jest dziś warta 15 miliardów dolarów!

HARRY POTTER characters, names and related indicia are trademarks of and © Warner Bros. Entertainment Inc. Harry Potter Publishing Rights © J.K. Rowling. © 2010 Warner Bros. Entertainment Inc. Distributed by Warner Home Video. All rights reserved.