Film o Walcie Disneyu fot. Disnay

Film o Walcie Disneyu - pierwszy plakat filmu Saving Mr Banks

Niezwykła historia niezwykłego człowieka, który stworzył jeden z najbardziej wzruszających filmów wszech czasów! Dowiedz się więcej
/ 13.08.2013 16:09
Film o Walcie Disneyu fot. Disnay
Zdobywczyni dwóch Oscarów Emma Thompson oraz Tom Hanks również uhonorowany dwiema nagrodami Akademii Filmowej to największe gwiazdy filmu „Saving Mr. Banks”, który wejdzie na ekrany polskich kin w styczniu 2014 roku.
 
„Saving Mr. Banks” to nieznana, oparta na prawdziwych wydarzeniach, niezwykła opowieść o powstawaniu jednego z najbardziej wzruszających filmów w historii kinematografii „Mary Poppins” i burzliwych relacjach legendarnego Walta Disneya (Tom Hanks) z autorką P.L. Travers (Emma Thompson), które nieomal doprowadziły do klęski tej produkcji.
 
Na usilne prośby swoich córek Walt Disney obiecuje zrealizować film na podstawie ich ulubionej książki „Mary Poppins” autorstwa P. L. Travers. Nie wie jednak, że spełnienie przyrzeczenia zajmie mu 20 lat. Aby uzyskać prawa do ekranizacji Walt musi stawić czoła zgryźliwej, bezkompromisowej pisarce, która nie zamierza patrzeć, jak jej ukochana niania-czarodziejka jest masakrowana w trybach hollywoodzkiej machiny. Jednak w miarę spadku sprzedaży książki i pogarszania się sytuacji finansowej, Travers niechętnie godzi się pojechać do Los Angeles, aby wysłuchać planów adaptacji. Na te dwa krótkie tygodnie w 1961 Walt Disney wytacza najcięższą artylerię. Uzbrojony w oszałamiające storyboardy i radosne piosenki braci Sherman Walt przypuszcza frontalny atak na P.L. Travers, jednak rozeźlona autorka nie ugina się pod presją. Wkrótce potem filmowiec bezradnie obserwuje, jak prawa do książki zaczynają wymykać mu się z ręki…
 
Saving Mr. Banks” wyreżyserował John Lee Hancock („Wielki Mike. The Blind Side”, „The Rookie”) na podstawie scenariusza autorstwa Kelly Marcel opartego na opowiadaniu Sue Smith („Brides of Christ”, „Bastard Boys”) i Kelly Marcel.

Film wejdzie do polskich kin w styczniu 2014.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)