czwarta część Bridget Jones fot. ONS.pl

Czwarta część „Bridget Jones”: czy ma szansę trafić do kin?

Bridget Jones to ulubiona bohaterka wielu kobiet. Czy jest szansa, że niedługo powróci na kinowe ekrany?
Urszula Wilczkowska / 10.10.2019 11:49
czwarta część Bridget Jones fot. ONS.pl

Filmowe losy nieco roztrzepanej Bridget poszukującej miłości fani mogą śledzić od 2001 roku. Kilka lat temu powstała już trzecia część serii, w której Brytyjka nie poszukuje już uczucia, ale... ojca swojego dziecka.

Ci, którzy chętnie śledziliby dalsze losy bohaterki, mogą być dobrej myśli. Trzecia część serii powstała po aż 12 latach przerwy, nie jest więc za późno na jeszcze kolejne odsłony. Nastawienie wszystkich, którzy pracowali przy filmach również świadczy o tym, że być może możemy się spodziewać kolejnej produkcji o życiu Brytyjki!

Czy powstanie czwarta część filmu „Bridget Jones”?

Serię kobiety pokochały przede wszystkim za to, że mogły się utożsamić z główną bohaterką. Mierzyły się z tymi samymi problemami – kilka nadprogramowych kilogramów, odrobinę za duże uda, wzdychanie do każdej pary butów czy wreszcie poczucie samotności.

Aktorka bardzo dużo poświęciła dla tej roli: między innymi idealną figurę, bo aby zagrać Bridget Jones, musiała przytyć 10 kg. Renée Zellweger musiała też całkowicie pozbyć się teksańskiego akcentu i, chociaż wiele osób mówiło, że nie ma szans, by mówiła jak prawdziwa Brytyjka, w filmie zaskoczyła wszystkich!

Zapytana w show „The Project” o to, czy wróciłaby na plan filmu, Renée Zellweger odpowiedziała, że... bardzo chętnie! Sama przyznaje, że byłą to najlepsza praca i ogromna przygoda, która czasem była „dziwniejsza, niż mogą sobie wyobrazić osoby z zewnątrz”.

czy powstanie czwarta część filmu Bridget Jones?
fot. ONS

Czy możemy się więc spodziewać powrotu Bridget Jones na wielkim ekranie? Mamy ogromną nadzieję, że tak i już nie możemy się doczekać, by śledzić losy jej, Marka Darcy'ego i uroczego maleństwa. Szczególnie, że zakończenie ostatniego filmu wskazywało na to, że do jej życia może powrócić pewien przystojniak...

Również autorka książek o pannie Jones, Helen Fielding bardzo entuzjastycznie podchodzi do kolejnej części filmu o Bridget Jones. Chociaż już trzecia część powstawała zupełnie oddzielnie od książki, pisarka bardzo angażowała się w tę sprawę.

Nie można zapomnieć o tym, że ostatni film z serii okazał się ogromnym sukcesem: przy nakładzie 35 milionów dolarów zarobił aż ponad 210 milionów! Reżyserka filmu Sharon Maguire przyznała, że chętnie nakręciłaby dalsze losy bohaterki, szczególnie że istnieje jeszcze wiele kwestii i rozdziałów życia, które nie były ukazane w filmie.

Sama Renée Zellweger śmieje się zaś, że kolejna część nosiłaby tytuł „Bridget Jones: Menopauza”...

Zobacz także:
To nie była dobra zmiana! Te gwiazdy przesadziły z botoksem
Czy księżna Kate naprawdę jest w ciąży? Te zdjęcia mówią wszystko