Jak zostać królem fot. Kino Świat

Colin Firth królem Złotych Globów

Colin Firth nagrodzony Złotym Globem za rolę w filmie "Jak zostać królem"
/ 17.01.2011 11:14
Jak zostać królem fot. Kino Świat
Colin Firth w królewskim stylu triumfował na wczorajszej gali rozdania Złotych Globów. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej nagrodziło jego rolę w brytyjskiej produkcji "Jak zostać królem".

Złote Globy przyznawane są przez liczące 90 członków Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. Laureatów tegorocznej edycji ogłoszono w trakcie uroczystej gali, która odbyła się w nocy, z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego. Ceremonię poprowadził słynny komik Ricky Gervais, w towarzystwie takich sław jak Michael Douglas, Sandra Bullock i Alicia Keys.
 
Coraz trudniej zliczyć ilość nominacji i nagród, które otrzymał Firth za rolę w "Jak zostać królem", jednak to Złoty Glob jest najważniejszym i najlepszym prognostykiem dla zbliżających się nominacji do Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Szanse Firtha na zdobycie tej nagrody są tym większe, że już przed rokiem był nominowany do Oscara za swoja rolę w „Samotnym mężczyźnie”.    

Triumfalny pochód aktora ku najważniejszej filmowej nagrodzie trwa!

O filmie:

Fascynująca opowieść o człowieku, który uratował królestwo i  w przełomowym momencie historii mężnie poprowadził Anglików w walce przeciwko najeźdźcy. Po szokującej abdykacji Edwarda VIII książę Albert musi, mimo wielkich oporów, zasiąść na tronie Anglii jako Jerzy VI. Ogromną przeszkodą w wypełnianiu monarszych obowiązków jest dla niego… problem z wysławianiem się. Jedyną osobą, która może pomóc Jerzemu w odnalezieniu własnego głosu i stawieniu czoła groźbie inwazji hitlerowskiej, okazuje się australijski specjalista o wielce nieortodoksyjnych metodach pracy nad wymową. Wkrótce rodzi się przyjaźń, która odmieni życie dwóch niezwykłych ludzi i zadecyduje o losach największej z wojen.

Zobacz zwiastun filmu:


Premiera filmu w Polsce 28 stycznia 2011.