POLECAMY

„Bez mojej zgody” na DVD

Niezwykle wzruszający i przejmujący film reżysera „Pamiętnika” na podstawie bestsellerowej powieści Jodi Picoult.
„Bez mojej zgody” na DVD fot. Galapagos Films
Co trzyma rodzinę razem? Sara (Cameron Diaz) i Brian (Jason Patric) Fitzgeraldowie są idealną rodziną. Mają dobrą pracę i dwójkę wspaniałych dzieci. Niestety, ich życie zmienia się z chwilą, kiedy dowiadują się, że ich córka, Kate (Sofia Vassilieva) jest chora na białaczkę. Lekarze są bezradni, a jedynym ratunkiem dla dziewczynki są regularne przeszczepy.

Za „nieoficjalną” radą specjalisty Sara i Brian decydują się na kolejne dziecko. Na świat przychodzi genetycznie zaprojektowana Anna (Abigail Breslin), której ciało ma służyć jako „magazyn części zamiennych” dla ciężko chorej siostry.

Od najmłodszych lat Anna poddawana jest bolesnym zabiegom, od których zależy życie Kate. Jednak po kilkunastu latach dziewczyna mówi „nie”. Kiedy jej matka podejmuje decyzję o tym, że ma oddać siostrze własną nerkę, Anna się buntuje. Zatrudnia prawnika (Alec Baldwin), który w jej imieniu wytacza Sarze i Brianowi proces...

„Bez mojej zgody” to ekranizacja wydanej w 2004 roku bestsellerowej powieści Jodi Picoult, amerykańskiej autorki, której książki na całym świecie sprzedały się już w nakładzie ponad 14 mln egzemplarzy.

Jej przeniesienia na duży ekran podjął się Nick Cassavetes, amerykański reżyser nominowany w 1997 roku do Złotej Palmy za film „Jak jej nie kochać” z Seanem Pennem, Johnem Travoltą i Robin Wright Penn w rolach głównych oraz twórca niezapomnianego „Pamiętnika” i „Johna Q”.

Do udziału w „Bez mojej zgody” Cassavetes zaprosił wielkie nazwiska. W roli Sary Fitzgerald wystąpiła Cameron Diaz (Gangi Nowego Jorku, Vanila Sky, Aniołki Charliego), czterokrotnie nominowana do Złotego Globu jedna z największych gwiazd Hollywood. W postać jej córki Anny wcieliła się Abigail Breslin, jedna z najlepszych dziecięcych aktorek amerykańskich nominowana do Oscara® za rolę w głośnym komediodramacie „Zostać miss”.

Obok nich w obsadzie filmu znaleźli się: nominowany do Oscara® za rolę w filmie „Cooler” oraz odtwórca znakomitych kreacji aktorskich w filmach „Infiltracja” i „Dobry agent” Alec Baldwin, znany z superprodukcji „Speed 2” oraz „Dobrego agenta” Jason Patric oraz Sofia Vassilieva, jedna z gwiazd popularnego serialu „Medium”.Wydanie DVD

Wydanie DVD filmu „Bez mojej zgody” z polskim lektorem i z polskimi napisami zadebiutuje w sklepach już 12. lutego 2010 roku.

Na płycie obok filmu znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne:

•    Zwiastun kinowy
•    Sceny dodatkowe

"Bez mojej zgody", Gatunek: dramat, Czas trwania: 110 min., Dystrybucja DVD: Galapagos Films, Premiera DVD: 12 lutego 2010
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)