Pamiętnik księżniczki fot. ONS.pl

Będzie trzecia część „Pamiętnika Księżniczki”

Z aktorką, którą jest skłócona z połową Hollywood ;)
Edyta Liebert / 03.08.2017 10:34
Pamiętnik księżniczki fot. ONS.pl

Fanki "Pamiętnika Księżniczki" mogą skakać z radości! Kultowy film o nastolatce, która nagle dowiaduje się, że jest dziedziczką tronu małego państwa, ponownie zagości na ekranach! Będzie trzecia część filmu - a w rolę główną ponownie wcieli się Anne Hathaway!

Uwaga! tylko dla kobiet! Idealne filmy na idealny babski wieczór

Ostatnia odsłona historii o księżniczce Mii Thermopolis miała miejsce 13 lat temu (od premiery pierwszej minęło 16). Producenci podjęli jednak decyzję o wznowieniu hitu i to na poważnie: scenariusz trzeciej części kultowej historii jest już gotowy! Jak zmieni się główna bohaterka? Co ją spotka?

„Pamiętnik Księżniczki część 3” - czego możemy się spodziewać?

W niedawnym wywiadzie dla „Entertainment Weekly”, Meg Cabot (autorka książek, na podstawie których powstały filmy) wyjawiła kilka informacji o możliwej trzeciej części. Ponoć rozmowy były prowadzone już kilka lat temu, jednak Hathaway była wtedy w ciąży. Twórcy pragnęli, by wydarzenia działy się na Manhattanie, Garry'emu Marshallowi, reżyserowi, bardzo na tym zależało. Niestety wkrótce po opublikowanym wywiadzie, gdzie pojawiła się wzmianka o filmowych planach, reżyser zmarł.

Anne Hathaway o roli w „Pamiętniku Księżniczki”

Historia Mii została po raz pierwszy zekranizowana w 2001 roku, a kolejna w 2004, była inspiracją dla wielu nastolatek. Mimo tego, że filmy różnią się od serii książek, podbiły serca widzów na całym świecie. Anne Hathaway zawdzięcza tej roli sławę i rozwój kariery.

Ten film był jednocześnie błogosławieństwem i przekleństwem. Po nim przylgnęła do mnie łatka grzecznej dziewczynki. Przez pierwsze osiem lat mojej kariery musiałam walczyć jak lwica o jakąkolwiek inną rolę.

Reaktywacje udanych produkcji często jest dobrym pomysłem. Takim przykładem jest „Dziennik Bridget Jones" - choć wielu krytyków miało obiekcje co do niego i roli Renee Zellweger.

Renee Zellweger oskarżyła media o seksizm