„Randka w ciemno” komedią o damsko-męskich relacjach

Co by było, gdyby faceci z „Testosteronu” stanęli do konfrontacji z ostrymi dziewczynami z „Lejdis”? Na to pytanie próbują odpowiedzieć twórcy nieprzewidywalnej komedii „Randka w ciemno”.
/ 29.12.2009 18:38
Co by było, gdyby faceci z „Testosteronu” stanęli do konfrontacji z ostrymi dziewczynami z „Lejdis”? Na to pytanie próbują odpowiedzieć twórcy nieprzewidywalnej komedii „Randka w ciemno”.

Film stanowi propozycję dla tych, których zmęczył lukier produkowanych seryjnie komedii romantycznych i szukają w kinie solidnej dawki emocji oraz prawdziwego, wywołującego wybuchy śmiechu, humoru. Zabawna opowieść o sztuce wyboru w miłości, pełna mocnych dialogów, ostrego dowcipu, śmiałej erotyki, wyrazistych charakterów i nieoczekiwanych zwrotów akcji, a przy okazji dosadna satyra na świat telewizyjnego show-biznesu.

„Randka w ciemno” komedią o damsko-męskich relacjach

Majka (Katarzyna Maciąg), wspierana przez gotowe na wszystko przyjaciółki, musi dokonać arcytrudnego, ale obfitującego w arcykomiczne sytuacje, wyboru między trzema mężczyznami, zawzięcie rywalizującymi o jej względy. Jeszcze nie wiecie, do czego mogą być zdolni faceci rywalizujący o kobietę. A do tego faceci tak nietuzinkowi...

Jeśli do potyczki o serce Majki stają buzujący od testosteronu Borys Szyc i uwielbiany przez lejdis amant z „Małej Moskwy” Leszek Żurek, możemy spodziewać się najbardziej pasjonującego ekranowego pojedynku o kobietę od czasów, gdy Hugh Grant bił się z Colinem Firthem o względy Bridget Jones. Co więcej, obu panom depcze po piętach pierwszy twardziel polskiego kina Bogusław Linda, który powraca na duży ekran po kilku latach przerwy, prezentując nowy, zaskakujący image i naigrawając się ze swojego dotychczasowego wizerunku.

„Randka w ciemno” to też historia młodej dziewczyny, która musi odnaleźć się w twardym, choć budzącym w niej raczej rozbawienie niż grozę, świecie show-biznesu. Stawić czoło ostrej jak brzytwa kobiecie z branży (w tej roli Anna Dereszowska, jakiej jeszcze nie znacie) oraz dać odpór gwiazdorowi tytułowego show (Tomasz Kot, niezwykle trafnie parodiujący rodzimych telewizyjnych błaznów, lubujących się w liftingach twarzy i poprawianiu własnych nazwisk).

„Randka w ciemno” komedią o damsko-męskich relacjach

„Randka w ciemno” to zrealizowana z dużym rozmachem produkcja na światowym poziomie. Zdjęcia kręcone były między innymi na Lazurowym Wybrzeżu i w Londynie. Stylizacje oraz wizerunek postaci są dziełem wielokrotnie nagradzanego i popularnego wśród celebrytów trendsetterskiego duetu Paprocki & Brzozowski.

W obsadzie „Randki w ciemno” można zobaczyć prawdziwą plejadę gwiazd polskiego kina. Obok Borysa Szyca („Testosteron”, „Wojna polsko-ruska”), Tomasza Kota („Lejdis”, „Testosteron”), Leszka Żurka („Mała Moskwa”), Katarzyny Maciąg („Teraz albo nigdy”), Bogusława Lindy („Tato”, „Sara”, „Psy”) oraz Anny Dereszowskiej („Lejdis”), w filmie zagrali Zbigniew Zamachowski („Zmruż oczy”) i Danuta Stenka („Nigdy w życiu!”). Wspiera ich piękna Petra Tumova, Playmate z czeskiej edycji magazynu „Playboy”.

„Randka w ciemno” komedią o damsko-męskich relacjach

Fabuła „Randki w ciemno”

W wyniku szalonego zakładu z kumplami, Karol (Borys Szyc) decyduje się na udział
w popularnym programie telewizyjnym „Randka w ciemno”. Nie podejrzewa, że tym samym pakuje się na pierwszą linię frontu wojny żeńsko-męskiej, na której trup ściele się gęsto,
a obie płcie imają się wszelkich sposobów, żeby przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę.

Majka (Katarzyna Maciąg) nie może dojść do siebie po rozstaniu z Cezarym (Bogusław Linda), którego skusiły wdzięki seksownej Czeszki Karoliny (Petra Tumova). Jednak od czego są zwariowane koleżanki? Za ich sprawą Majka, zupełnie nieoczekiwanie, zostaje kandydatką do „Randki w ciemno” i - w efekcie - wygrywa egzotyczną podróż w towarzystwie przekonanego o swojej nieodpartej atrakcyjności Karola. W wojażach towarzyszą im przebojowa i bezwzględna dziennikarka Kinga (Anna Dereszowska) oraz patrzący na swoją szefową z przymrużeniem oka kamerzysta (Zbigniew Zamachowski).

„Randka w ciemno” komedią o damsko-męskich relacjach

Karol nie ustaje w próbach zdobycia serca Majki, zauroczony jej urodą i osobowością, ale nie ma łatwego zadania. Pierwsze wrażenie było bardzo niekorzystne, a w dodatku o względy dziewczyny upominają się dwaj inni mężczyźni. Zakochany w Majce po uszy jej najlepszy przyjaciel Kuba (Leszek Żurek) i skruszony eks-narzeczony Cezary (Bogusław Linda). Majkę czeka jeszcze konfrontacja z pajacowatym gwiazdorem „Randki w ciemno” (Tomasz Kot), który w walce o wyniki oglądalności wyznaje zasadę, że wszystkie, nawet najbardziej błazeńskie chwyty są dozwolone.

Bohaterkę czeka prawdziwa męsko-damska szkoła przetrwania, obfitująca w zaskoczenia
i niebezpieczeństwa, jednak w każdej chwili może liczyć na niezawodne przyjaciółki, które w trosce o jej szczęście, nie cofną się przed niczym. Nawet przed czarną magią spod znaku voodoo...

Film w kinach od 5 lutego 2010 roku.
źródło: kinoswiat.pl

(a.)