12. sezon "Ostrego Dyżuru" już na DVD!

Corday wróciła do Anglii, Chen rzuciła pracę, a Carter wyjechał do Afryki… SHOW MUST GO ON. 6-płytowe wydanie DVD – aż 930 minut akcji – od 18 czerwca 2010 na DVD!
/ 26.07.2010 12:46

Corday wróciła do Anglii, Chen rzuciła pracę, a Carter wyjechał do Afryki… SHOW MUST GO ON. 6-płytowe wydanie DVD – aż 930 minut akcji – od 18 czerwca 2010 na DVD!

County General to szpital stworzony w wyobraźni Michaela Crichtona (1942-2008) amerykańskiego reżysera scenarzysty i pisarza, uznawanego za twórcę gatunku technothriller (połączenie science-fiction z thrillerem). Crichton, absolwent medycyny na Harvardzie, zaczął pisać na studiach. Początkowo było to zajęcie amatorskie, pozwalające na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Kiedy jego pierwsza powieść ("Wyższa konieczność") zdobyła prestiżową nagrodę Edgara, a kolejna („Andromeda” znaczy śmierć) stała się bestsellerem, pisanie stało się sposobem na życie. W 1974 roku Crichton stworzył oparty na własnych doświadczeniach scenariusz, będący niejako zapisem wydarzeń z izby przyjęć. Skrypt poszedł jednak do szuflady, a autor skoncentrował się na pracy nad fantastycznym Parkiem Jurajskim. Celem ekranizacji powieści, na początku lat 90. Crichton spotkał się ze Stevenem Spielbergiem. Po ukończeniu Parku, duet kontynuował współpracę – pojawił się nowy projekt, uprzednio rozpoczęty przez Spielberga film o środowisku lekarskim. Crichton wyłowił swój zapomniany scenariusz, a pełnometrażowy obraz zamienił się w serial telewizyjny, wyprodukowany przez związanego z Amblin Entertainment Johna Wellsa oraz Studia Warner.

"Ostry Dyżur" jest jednym z najbardziej kasowych seriali telewizyjnych, a występujący w nim aktorzy przeszli do historii kina (to tutaj na dobre rozpoczęła się zawrotna kariera George’a Clooneya). Jednak na początku lat 90. projekt tego typu był dużą innowacją i budżet przeznaczony na produkcję został ograniczony. Pierwsze odcinki nakręcono w opuszczonym Linda Vista Community Hospital w Los Angeles. Zatrudniono mało rozpoznawalne twarze – Anthony Edwards, Sherry Stringfield, Noah Wyle, Eriq La Salle i Julianna Marguiles. Z czasem na antenie zaczęły pojawiać się coraz popularniejsi aktorzy– Paul McCrane, Laura Innes czy Alex Kingston, a kolejne gwiazdy kina gościnnie występowały na planie!

Premierowa emisja serialu miała miejsce 19 września 1994 roku na antenie stacji NBC. I tak na antenie przetrwał 15 lat (piętnaście sezonów, do 2 kwietnia 2009), zdobywając całą gamę nagród i wyróżnień, w tym 22 nagrody Emmy i Złoty Glob! Przed ekranami, tylko w USA zasiadały nawet 22 miliony widzów! A Ty? Zasiądziesz przed telewizorem?

W sezonie 11:

Corday została zawieszona po przeprowadzaniu nieautoryzowanej transplantacji na dwóch nosicielach wirusa HIV. Pokonana przez zarząd County General, zdecydowała się wrócić do rodzinnej Anglii… Sfrustrowana Chen rzuciła pracę w samym środku dyżuru w wigilijny wieczór, Abby rozpoczęła staż, a Kovac miotał się w związku z niezdecydowaną Sam. Weaver odnalazła swoją biologiczną matk i straciła ją wkrótce po wyznaniu, że jest lesbijką. Tymczasem cierpiący na depresję Carter zdecydował, że uleczyć może go tylko kolejny wyjazd do Afryki i powrót do Kem.

W sezonie 12:

Kovac daje z siebie wszystko, aby utrzymać związek z Sam i być prawdziwym ojcem dla jej syna. Czasami jednak „wszystko” to za mało. Po kolejnym, tym razem ostatecznym, rozstaniu z Taggart, Luka szuka pocieszenia w ramionach dawnej kochanki…
Z Iraku wraz z zaskakującym pomysłem powraca Gallant. Neela, która nadal nie zdecydowała, kim jest (Hinduską? Brytyjką?) wkrótce staje się amerykańską wdową.
Także Barnett dokonuje ważnych wyborów i sprowokowany przez Weaver porzuca pracę w szpitalu na rzecz kariery muzycznej. Szybko jednak odkrywa, gdzie jest jego miejsce – tym bardziej, że ulubiona koleżanka potrzebuje dużego wsparcia…
Po odejściu Jing Mei, Pratt usiłuje od nowa urządzić swoje życie osobiste – wizyta ojca, który przed lata żył z dala od rodziny jeszcze bardziej wszystko komplikuje. Nie mogąc odnaleźć się na izbie przyjęć, podejmuje decyzję o wyjeździe do… Afryki.
Weaver mierzy się z toną papierowej roboty i zarzutami dotyczącymi zatrudnienia nowego lekarza dyżurnego, tajemniczego dr Clemente. Samotne macierzyństwo pozbawia Kerry resztek energii,     a bolące biodro jeszcze bardziej pogarsza sytuację.
Największą wadą Abby jest wycofywanie się, gdy tylko przestaje się układać. Tym razem udaje jej się doprowadzić coś do końca i prawdopodobnie po raz pierwszy w życiu, nie odwrócić kota ogonem. Teraz jest odpowiedzialna już nie tylko za siebie…

Studenci chcą być stażystami… Stażyści chcą być lekarzami dyżurnymi…A lekarze dyżurni chcą mieć spokój! Odwiedź to miejsce!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)