11. sezon "Ostrego dyżuru" już na DVD!

Kolejne odcinki zmagań w Cook County General w Chicago. Ostry dyżur trwa zawsze – OD 7 MAJA SEZON 11. NA DVD!
/ 07.05.2010 07:58

Kolejne odcinki zmagań w Cook County General w Chicago. Ostry dyżur trwa zawsze – OD 7 MAJA SEZON 11. NA DVD!

11 sezon

W kolejnym sezonie pierwszego serialu medycznego powracają lekarze i pielęgniarki.
Ulubieni bohaterowie. Twarze znane na całym świecie: Noah Wyle, Maura Tierney, Goran Visnjic, Alex Kingston i Laura Innes.

11 sezon Jestem jaka jestem. Weaver zyskała w sądzie prawo do opieki nad synem swojej zmarłej partnerki. Jej rodzina, dotąd jednoosobowa, nadal się powiększa. Kogo Weaver odnajdzie po latach? Czy uda jej się wyznać prawdę o sobie?

Może Carter? Po śmierci syna Carter znajduje się w sytuacji, w jakiej przed laty znaleźli się jego rodzice. Czy powtórzy ich błędy? Na razie rzuca się w wir pracy… Aby otrząsnąć się z tragedii, wikła się w nowy związek. Tym razem musi się udać! Czy na pewno? Droga do szczęścia wiedzie jednak do Afryki…

11 sezon Czas śmierci. Dla każdego inny… Chen wychodzi cało z wypadku samochodowego. Pytanie jednak, czy ocaleje jej związek z Prattem? Otrząsnąwszy się z katastrofy, lekarka wraca do pracy. W jaki sposób zdoła pogodzić zawodowe obowiązki z opieką nad umierającym ojcem?

Samotność w tłumie
. Kiedy Neela rezygnowała ze stażu na uniwersytecie nie przypuszczała, że tak trudno będzie jej zdobyć pracę gdzieś indziej. Teraz musi mierzyć się nie tylko z bezrobociem ale i rodzicami… Czy uda jej się sprostać oczekiwaniom?

11 sezon Biały człowiek, ciemne włosy.
Tak wygląda Luka Kovac. Facet po przejściach, który w Ameryce usiłuje otrząsnąć się z traumy i odnaleźć siebie. Dlaczego się nie udaje? Po klęsce związku z Abby, desperacko próbuje uratować relację z Sam. Do trzech razy sztuka?

Abby
nadal nie potrafi uporać się z rodzinnymi problemami… Czy wreszcie się uda? Corday podejmuje się niebezpiecznego zabiegu, poczym zostaje oskarżona o nielegalne przeprowadzenie operacji… Ale Przedstawienie musi trwać! Na Ostrym Dyżurze witamy nowych lekarzy: stażystę Ray Bennett i pewnego aroganckiego chirurga z Chorwacji, dr Dubenko. A z kim się rozstaniemy…?

ER. Emergency. Wypadek przy pracy.


„Ostry dyżur” to jedna z najpopularniejszych telewizyjnych produkcji lat 90. Jednak pomysł na opowieść o lekarzach z ruchliwej izby przyjęć powstał dużo wcześniej. W 1974 roku, nieżyjący już Michael Crichton, odbywał staż w szpitalu. Zafascynowany pracą, atmosferą i wyścigiem z czasem postanowił spisać doświadczenia swoje i kolegów. Jednak  tekst  opowiadający o grupie lekarzy trafił do szuflady. Został z niej wydobyty niemal dwie dekady później, kiedy po sukcesie „Parku Jurajskiego” Steven Spielberg namówił Johna Wellsa do produkcji serialu o tematyce medycznej.

Crichton przerobił swój filmowy scenariusz na skrypt telewizyjny, dr Lewis stał się kobietą o imieniu Susan, a Peter Benton został Afro-Amerykaninem. W rolach głównych obsadzono: Anthony Edwardsa („Zemsta frajerów”, „Top gun”, „Życie, którego nie było”), nieznanego wówczas nikomu George’a Clooneya („Od zmierzchu do świtu”, „Cienka czerwona linia”, seria Ocean’s 11, 12, 13, „Syriana”) i Juliannę Marguiles („Mgły Avalonu”).

11 sezon

Za produkcję początkowo odpowiadał John Wells (później także stały reżyser i scenarzysta) i sam Spielberg, który jednak wycofał się po zakończeniu pierwszego sezonu. W 1993 roku ruszyły zdjęcia. Z powodu ograniczonego budżetu pierwsze odcinki serialu kręcone były w starym szpitalu w Los Angeles. Dziś „Ostry Dyżur” jest jednym z najbardziej dochodowych seriali telewizyjnych. Wraz z rozwojem produkcji i wzrostem popularności powstał plan w Studiach Warner Bros w kalifornijskim Burbank. Do obsady dołączyli także m. in. Laura Innes („Skrzydła”), Goran Visnjic („Totalna magia”), Alex Kingston („Alpha Dog”) i Paul McCrane („Brzydula Betty” , „Archiwum X”). Na Ostrym Dyżurze pojawiało się też wielu gości, w tym największe gwiazdy kina, w tym: Kirsten Dunst, Ewan McGregor, Sally Fields, Rosemary Clooney, Danny Glover, Thandie Newton, Serena Williams, Susan Sarandon. Ostry Dyżur.

"Ostry Dyżur" emitowany był na antenie amerykańskiej stacji NBC przez 15 lat, od września 1994 roku do kwietnia 2009 (do zakończenia finałowego sezonu 15) i przyciągał nawet rekordową widownię do 22 milionów widzów (sezony 7, 8).  W Polsce emitowany na kanałach: TVN, TVN 7 oraz  Polsat (zakończona emisja 13 sezonu). Serial jest zdobywcą  23 statuetek Emmy, 9 nagród People Choice’s Award, Złotego Globa oraz szeregu innych nagród i nominacji.

Wydanie DVD,  W POLSCE SERIAL UKAŻE SIĘ 7 MAJA 2010.
6-płytowe wydanie DVD zawiera 930 minut materiału filmowego (22 epizody) oraz prawie pół godziny dodatków specjalnych, na które składają się komentarze twórców i obsady, pojawiające się tuż po zakończeniu epizodu. Każdy z odcinków opatrzony został indywidualnym komentarzem.
 

Galapagos


11. sezon

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)