10 pozytywnych filmów, które poprawią ci humor podczas kwarantanny. Musisz je obejrzeć!

Podczas siedzenia w domu nie zawsze trzeba być produktywnym. Czasem warto chwilę odpocząć i obejrzeć dobry film, który poprawi nam humor.
Urszula Wilczkowska / 01.04.2020 14:39

Obecna sytuacja na świecie nie sprzyja beztroskiej rozrywce, ale nie możemy ciągle dołować się w domu. Czasem warto odpocząć od zmartwień, epidemii i problemów, a zająć się wyłącznie sobą. Nie znaczy to jednak, że musisz robić kolejny wieczór spa czy zmuszać się do czytania, gdy nie masz na to siły.

Nasza rada - dobry film. Zrób sobie do niego ulubioną herbatę, otul się kocem... i przygotuj chusteczki! Chociaż te filmy są optymistyczne, niektóre bywają prawdziwymi wyciskaczami łez. Jakie filmy znalazły się na liście?

„Nietykalni”

Ten francuski komediodramat przekonał do siebie nawet największych cyników. Gwarantujemy, że na tym filmie będziesz bez przerwy płakać ze śmiechu lub ze wzruszenia - nawet, jeśli już widziałaś go wcześniej parę razy. Może kwarantanna to czas, by go sobie odświeżyć?

„Poradnik pozytywnego myślenia”

Ta filmowa adaptacja książki Matthew Quicka podbiła serca nie tylko widzów, ale i krytyków. Świetna rola Jennifer Lawrence i Bradleya Coopera, a do tego wspaniały jak zawsze Robert de Niro. Czy można chcieć czegoś więcej?

Film porusza bardzo ważne tematy i nie boi się mówić o tym, co istotne w życiu. To doskonały wybór dla tych, którzy nie szukają bezmyślnej rozrywki, a naprawdę wartościowego dzieła.

„Choć goni nas czas”

Cudowna słodko-gorzka komedia z doborową obsadą. Jack Nicholson i Morgan Freeman grają role dwóch umierających mężczyzn, którzy postanawiają udać się na ostatnią przygodę w życiu. Uwaga: przygotuj na ten film chusteczki, ponieważ poruszyłby nawet głaz.

„Forrest Gump”

Ten film to absolutna klasyka, jednak zawsze bardzo chętnie do niego wracamy. Bezkonkurencyjna postać wykreowana przez Toma Hanksa jest już co najmniej kultowa i naprawdę nie da się jej nie lubić.

Jeśli masz wolny wieczór, może wiec warto odświeżyć sobie ten klasyk i przypomnieć sobie, dlaczego życie jest jak pudełko czekoladek?

„Love, Rosie”

Lily Collins to jedna z najbardziej obiecujących aktorek młodego pokolenia, ale chociaż to bardzo mocny argument za tym, by obejrzeć tę amerykańską komedię, z pewnością nie jest jedyny. To cudowna komedia romantyczna o bardzo cienkiej granicy pomiędzy przyjaźnią a miłością.  

„Życie jest piękne”

Film Benigniego to absolutne arcydzieło. Chociaż nie jest lekki i nie zawsze jest przyjemny, to jeden z tych filmów, który każdy z nas powinien choć raz w życiu zobaczyć. Łączy w sobie elementy dramatu, filmu wojennego, romansu i komedii - każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

„Lepiej być nie może”

To już drugi film z Jackiem Nicholsonem w roli głównej w naszym zestawieniu. Ta rola jednak przyniosła Oscara zarówno jemu, jak i jego filmowej partnerce, Helen Hunt. Wspaniała, ciepła, ale nie przesłodzona komedia, która przypadnie do gustu każdemu.

„Jak zostać królem”

Oscarowy film Toma Hoopera to dramat historyczny, ale niech to nikogo nie zwiedzie. To filmowe arcydzieło, które mówi o przezwyciężaniu własnych słabości. Gwiazdorska obsada tylko sprawia, że ogląda się je z jeszcze większą chęcią.

„Pogoda na jutro”

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć także polskich filmów. Zaskakujący obraz o powrocie do rodziny po długich latach nieobecności oraz próbie odnalezienia się w zupełnie nowym świecie. Film jest ciepły i wzruszający - idealny na samotny wieczór.

„Bogowie”

Film biograficzny o Zbigniewie Relidze powinien zobaczyć każdy Polak. Chociaż nie jest to łatwy film do obejrzenia i zapomnienia, z pewnością spodoba się każdemu i skłoni go do myślenia.

To także może ci się spodobać:
Gwiazdy, które przeszły spektakularną metamorfozę
Mało znane rodzeństwo hollywoodzkich celebrytów
Najtrwalsze małżeństwa w polskim showbiznesie