Znamy zwycięzców konkursu dla pasjonatów mody i designu „Design by Śliwka Nałęczowska”!

Wybrano 10 laureatów. Zobacz relację z obrad Jury.
/ 8 miesięcy temu
Konkurs Design By Śliwka Nałęczowska

1 marca wystartował konkurs Design by Śliwka Nałęczowska adresowany do pasjonatów mody, wzornictwa i designu (zarówno profesjonalistów, jak i amatorów). Konkurs polegał na opracowaniu spójnych graficznie projektów nadruku na kubek, płócienną torbę i apaszkę, inspirowanych projektem opakowania Śliwki Nałęczowskiej 350 g.

Zadanie jurorów nie było łatwe! Z ponad 660 prac, które wpłynęły w konkursie „Design by Śliwa Nałęczowska“, trzeba było wybrać 10 najlepszych. Jury pod przewodnictwem projektantki mody Lidii Kality obradowało cały dzień. Prace, były świetne, o niektóre jury nawet się pokłóciło :-) 

Aktorka Sonia Bohosiewicz ostro dyskutowała o projektach z pozostałymi członkiniami jury. Ostatecznie, oczywiście podjadając śliwki w czekoladzie, udało się wybrać 10 zwycięskich prac. Laureaci pierwszych trzech miejsc otrzymają nagrody pieniężne: I miejsce - 10 tys. zł, II miejsce - 7 tys. zł, III miejsce - 5 tys. zł

Ale to nie wszystko, bowiem wszyscy autorzy prac od 1. do 10. miejsca zostaną zaopatrzeni w solidne zapasy Śliwki Nałęczowskiej. 

Co jury brało pod uwagę, oceniając prace nadesłane na konkurs? 

Na początku jury (w składzie: Lidia Kalita - projektantka mody i przewodnicząca jury; Sonia Bohosiewicz - aktorka; Paulina Sykut-Jeżyna - prezenterka telewizyjna; Agnieszka Stopyra - graficzka i ilustratorka; Małgorzata Germak - redaktor serwisu Polki.pl) wybrało 10 najlepszych prac zgłoszonych do konkursu „Design by Śliwa Nałęczowska”. Pod uwagę była brana oryginalność, unikatowość, walory estetyczne i artystyczne, a także walory użytkowe prac. 

Następnie każdy członek jury jeszcze raz ocenił wybrane prace, przyznając określoną liczbę punktów (od 1 do 10). Ocena końcowa, decydująca o kolejności miejsc w konkursie, jest średnią arytmetyczną ocen przyznanych przez wszystkich członków jury. 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 15 czerwca 2018 roku na stronie internetowej: www.designbysliwkanaleczowska.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)