Wystawa TEEN-AGE z instalacją hash2ash panGeneratora w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie

15 grudnia 2017 r. o godz. 18.00 odbyła się prezentacja wystawy TEEN-AGE z instalacją hash2ash - finał projektu TEENS LOVE DESIGN
Wystawa TEEN-AGE z instalacją hash2ash panGeneratora w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie fot. materiały prasowe

Kuratorki projektu – Beata Kuracińska i Anna Grunwald, dostrzegając deficyt działań artystycznych i kreatywnych skierowanych konkretnie do nastolatków w przestrzeni kultury, zaproponowały liczne działania sieciujące właśnie dla nich.

W Warszawie odbyły się warsztaty kreatywne z udziałem ekspertów z różnych dziedzin designu - nowe technologie, film, moda, jedzenie - adresowane do nastolatków. Grupa zaangażowana w projekt przeszła przez wszystkie rodzaje warsztatów. Proces twórczy był poddany superwizji Biura Badań Społecznych Question Mark. Równolegle podjęto działania sieciujące w Grecji z młodzieżą grecką i polską dzięki współpracy z Zespołem Szkół im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie RP w Atenach oraz Liceum Plastycznym w Heraklionie.

W projekcie brała również udział grupa młodzieży z Zakładu Poprawczego w Studzieńcu, współpracującego z Muzeum od trzech lat.

Projekt wystawy oraz instalację zaprojektowała i wykonała Grupa artystyczna panGenerator (Jakub Koźniewski, Krzysztof Goliński, Piotr Barszczewski i Krzysztof Cybulski), www.pangenerator.com, PanGenerator.

Wystawa to efekt projektu "TEENS LOVE DESIGN 2017_Młodzieżowy Sektor Kreatywny" realizowanego przez Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie w partnerstwie ze szczecińską Fundacją ARTmosphere (Kids Love Design), dzięki dofinansowaniu z pierwszej edycji programu "Rozwój sektorów kreatywnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dotacji Samorządu Województwa Mazowieckiego.

W programie:

Muzyka: futurystyczno-hiphopowe improwizacje w wykonaniu grupy Pokusa

Czas prezentacji wystawy: 16 grudnia 2017 r. – 28.01.2018 r.

Projekt "TEENS LOVE DESIGN 2017_Młodzieżowy Sektor Kreatywny" został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Samorządu Województwa Mazowieckiego.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)