Sprawdź Numer

Orange, Plus, a może Era? Migracje abonentów z sieci z zachowaniem dotychczasowego numeru, wprowadziły nieco zamieszania. Jak uniknąć wpadek? Sprawdź numer.
/ 04.04.2008 14:27
Jakiś czas temu, operatorzy telefonii komórkowej wprowadzili możliwość przejścia do innej sieci z zachowaniem dotychczasowego numeru telefonu. Jest to rozwiązanie wygodne dla właściciela numeru, bowiem nie jest on uwiązany do jednej sieci i w każdej chwili może zmienić operatora, jeśli jego oferta wyda Mu się bardziej korzystna. W tej sytuacji, unikamy kłopotliwej, często nie tylko dla nas, ale i dla naszych znajomych zmiany numeru kontaktowego.
Sprawdź Numer
Rozwiązanie to – jak wszystko w życiu – ma jednocześnie dość istotną wadę – trudno zidentyfikować sieć na podstawie numeru telefonu. Dotychczas, bez problemu mogliśmy rozróżnić, które numery telefonu należą do sieci Orange, a które do Plusa czy Ery. Aktualnie, kiedy możliwe są migracje między operatorami, musimy dowiedzieć się od właściciela numeru, do jakiej sieci tak naprawdę należy jego numer. Jakie to ma znaczenie?

Jak wiadomo, większość operatorów oferuje swoim abonentom zniżki bądź darmowe minuty na rozmowy ze wszystkimi numerami w tej samej sieci. Dotychczas bez problemu mogliśmy zidentyfikować osoby, które posiadają telefony w tej samej sieci co my – teraz jest to nieco utrudnione.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom abonentów oraz użytkowników telefonów komórkowych – stworzono witrynę internetową, która umożliwia określenie do jakiej sieci należy numer, na który chcą zadzwonić.

Pod adresem www.sprawdznumer.pl możemy wpisać numer znajomego, a następnie zobaczyć w jakiej sieci posiada on Telefon – teraz bez problemu zidentyfikujesz operatora swojego rozmówcy.

Karolina Małgorzata Górska
Tagi: telefon
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/23.02.2009 22:45
pod adresem www.sprawdz-numer.pl można również sprawdzić przynależność do operatora wirtualnego
/23.02.2009 22:44
pod adresem www.sprawdz-numer.pl można również sprawdzić przynależność do operatora wirtualnego