Redaktor We-Dwoje.pl wyróżniona!

17 listopada 2009 na IV uroczystej Gali „Partnerstwo w edukacji” w warszawskim Hotelu Polonia Redaktor działu Zdrowie portalu We-Dwoje.pl Katarzyna Ziaja otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie dla dziennikarzy - Kryształowe Pióra 2009.
/ 24.11.2009 07:38
17 listopada 2009 na IV uroczystej Gali „Partnerstwo w edukacji” w warszawskim Hotelu Polonia Redaktor działu Zdrowie portalu We-Dwoje.pl Katarzyna Ziaja otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie dla dziennikarzy - Kryształowe Pióra 2009.

Nasza redakcyjna koleżanka otrzymała dyplom w nowo powstałej kategorii „Depresja - przełamać tabu” za artykuł opublikowany na łamach We-Dwoje.pl pod tytułem: „Dlaczego nikt nie potrafi mnie zrozumieć?”, tym samym za wkład w poszerzanie wiedzy na temat depresji. Kasia Ziaja na co dzień dzieli swój czas między praktyki pielęgniarskie, a pisanie artykułów o tematyce zdrowotnej. W wolnej chwili ucieka na łono natury lub słucha muzyki. Z portalem We-Dwoje.pl współpracuje już od około roku.Redaktor We-Dwoje.pl wyróżniona!

Wyróżnienie było dla mnie zaskoczeniem. Nie ukrywam, że przyprawiło mnie o wiele pozytywnych emocji. Jestem dumna, że mimo młodego wieku i jeszcze nie ukończonych studiów zostałam wyróżniona w tak prestiżowym konkursie. Sam fakt, że w jury zasiadali specjaliści z dziedziny psychiatrii, jest dla mnie bardzo istotny – podkreśla Kasia, Redaktor działu ZDROWIE We-Dwoje.pl  (po lewej na zdjęciu).

Na pytanie, dlaczego zainteresowała ją właśnie tematyka depresji – odpowiada szczegółowo:

Dlaczego depresja? – proste. Psychiatria jest moim „konikiem” na studiach. Choć nie zawsze tak było. Podczas zajęć klinicznych z psychiatrii i pielęgniarstwa psychiatrycznego doceniłam jak wielkie znaczenie w kontakcie mają banalne postawy, których jednak unikamy na co dzień. Wystarczy posłuchać, zamienić kilka słów, poświęcić więcej czasu, opanować swoje emocje, po to by spróbować subtelnie wejść w życie pacjenta chorego psychicznie.

Dla mnie - osoby z dużymi pokładami energii, zaraźliwego uśmiechu i cierpliwości - trudno było zrozumieć specyfikę depresji. Jednak nie choroba sama w sobie była interesująca, ale świat przeżyć pacjenta i przytłaczające go sprawy, trudności, a więc sam chory. Pomoc w rodzaju słuchania, towarzyszenia i rozmawiania pomogła zrodzić w pacjencie poczucie zaufania i bezpieczeństwa, co stało się "kroczkiem" do odciążenia chorego z jego "trudności". Kontakt z chorym na depresję nie jest łatwy.

Osoby zawodowo się tym zajmujące raczej nie mają problemu z dotarciem do pacjenta. Problem rodzi się w... rodzinie. Często bliscy nie wiedzą jak zachowywać się wobec chorego członka rodziny i wypowiadają wiele słów, które wpędzają cierpiącego w jeszcze większy amok depresyjny. Dlatego ten tekst został napisany. Właśnie  po to, by uświadomić co jest dobre, a co nieterapeutyczne w kontakcie z chorymi na depresję.

W tej nowej kategorii dotyczącej tematyki depresji wyróżnienia również otrzymali: Redaktor Dariusz Bugalski, PR3, za audycję "Trójka Pod księżycem", Redaktor Patrycja Michońska, Radio Plus Józef, za audycję dotyczącą depresji w ramach cyklu "Kolorowy magazyn dla Ciebie", Redaktor Jolanta Pisarska - Bitowt, TVP INFO, za program "Aleja gwiazd na L4 - depresja", Redaktor Sławomir Zagórski, Gazeta Wyborcza, za artykuł "Depresja Supermana".

Redaktor We-Dwoje.pl wyróżniona!
Gala "Partnerstwo w edukacji" i rozstrzygnięcie konkursu dla dziennikarzy Kryształowe Pióra 2009, 17.11.09 Hotel Polonia, Warszawa

Najwyższe uznanie jury oraz I nagrodę otrzymał Redaktor Piotr Kossobudzki za artykuł "Depresja to więcej niż głęboki i długotrwały smutek" opublikowany w Gazecie Wyborczej. Natomiast II nagroda przypadła Redaktor Ewie Podolskiej (Radio TOK FM) za audycję "Depresja - dlaczego tabu".

Na Gali ogłoszono także laureatów tegorocznego Kardiologicznego Grantu Naukowego Servier oraz nagrodzonych w konkursie "Kryształowe Pióra 2009" w kategorii "Profilaktyka Nadciśnienia Tętniczego i Chorób Serca". Szczegółowa lista osób nagrodzonych i informacje TUTAJ >>>

W jury oceniającym prace w kategorii "Depresja przełamać tabu" znaleźli się: prof. dr hab. med. Aleksander Araszkiewicz (Prezes Polskie Towarzystwo Psychiatryczne), Redaktor Jadwiga Kamińska (Prezes Dziennikarskiego Klubu Promocji Zdrowia) oraz Katarzyna Urbańska.

Prace oceniane były pod kątem oryginalności, wartości zawartych informacji, zgodności z tematem oraz ich znaczenia dla szerokiej grupy odbiorców. W obydwu kategoriach jurorzy postanowili przyznać po dwie główne nagrody - Kryształowe Pióra oraz dodatkowe wyróżnienia dla prac, które otrzymały najwyższą ilość punktów.

Gala, którą poprowadziła Iwona Schymalla, została uświetniona przez wykład prof. Andrzeja Rynkiewicza pt. "Edukacja w medycynie" oraz mini recital prawdziwej gwiazdy Ewy Bem z towarzyszeniem Tria Andrzeja Jagodzińskiego. Po wręczeniu nagród zgromadzeni goście i laureaci zostali zaproszeni na uroczysty bankiet.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy, a z Ciebie Kasiu jesteśmy po prostu dumni!

Wyróżniony artykuł pt. "Dlaczego nikt nie potrafi mnie zrozumieć?" >>>

WU
Fot. Archiwum domowe, Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe Servier