Polska droga do wolności w obiektywie znanego fotografa!

Obchody 25-lecia pierwszych wolnych wyborów w Polsce odbywają się również w internecie!
Polska droga do wolności wystawa fot. Serwis prasowy
Z okazji 25. lecia wolności dla Polski wraz z Muzeum Historii Polski Google przygotowało wirtualną wystawę "Polska droga do wolności" w obiektywie Erazma Ciołka oraz film dokumentalny 4 czerwca - barwy kampanii. Materiały multimedialne od 4 czerwca dostępne są na globalnej platformie Google Cultural Institute.

Internetowa wystawa od Google

W ramach wystawy "Polska droga do wolności" w ramach wirtualnej ekspozycji Muzeum Historii Polski zobaczycie zdjęcia przełomowych wydarzeń, które doprowadziły do upadku komunizmu w Polsce, a następnie w Europie Środkowo-Wschodniej. Reportaż pokazuje unikatowe obrazy Erazma Ciołka, które przybliżą Wam drogę społeczeństwa polskiego do wyborów 4 czerwca, począwszy od pierwszej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski w czerwcu 1979 roku aż po zaprzysiężenie Lecha Wałęsy na Prezydenta RP w grudniu 1990 roku. Natomiast film 4 czerwca – barwy kampanii opowie Wam historię pierwszych wyborów z udziałem antykomunistycznej opozycji oraz przebieg kampanii wyborczej „Solidarności”.Google Cultural Institute - o inicjatywie

Na Google Cultural Institute możecie wirtualnie zwiedzić wystawy również sześciu innych polskich instytucji, które upowszechniają polską historię, sztukę i kulturę audiowizualną na całym świecie: Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Pałac w Wilanowie, Narodowy Instytut Audiowizualny, Instytut Adam Mickiewicza oraz Filmoteka Narodowa. Dostępne są również zbiory ponad 400 innych instytucji kultury z ponad 50 krajów. Wśród nich jest ponad 6 milionów różnych obiektów muzealnych, autorstwa ponad 8 tysięcy artystów oraz ponad 57 tysięcy dzieł sztuki, z których 74 możecie podziwiać w gigapikselowej rozdzielczości. Co więcej, dzięki funkcji Street View, możecie zajrzeć do wnętrz 95 instytucji kultury.

Więcej wydarzń kulturalnych:


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)