Jak zdrowo i wesoło przeżyć nadchodzące święta?

… spróbujmy chociaż raz zgodnie z życzeniami – wypowiadanymi w tym okresie miliony razy – zdrowo i wesoło spędzić święta !
/ 20.03.2008 13:20
… spróbujmy chociaż raz zgodnie z życzeniami – wypowiadanymi w tym okresie miliony razy – zdrowo i wesoło spędzić święta !

1. Nie dajmy się zwariować i nie popadajmy w ślepy pęd zakupów iJak zdrowo i wesoło przeżyć nadchodzące święta? przygotowywania ogromnych ilości potraw (nasz żołądek nie powiększa się tuż przed świętami, więc nie musimy go napychać kilka razy większą ilością jedzenia niż w zwykły weekend).

2. Nie próbujmy resztkami sił doprowadzić naszego mieszkania do stanu laboratorium naukowego – posprzątajmy tak jak zwykle, a wiosenne porządki zróbmy wtedy, kiedy ta pora roku na dobre zadomowi się za oknem.

3. Święta są … dla Nas, a nie dla znajomych i dalekich krewnych, którzy w te dni planują spędzić kilka godzin przy naszym stole.

4. W scenariusz spędzania tegorocznych świąt Wielkanocy koniecznie wpiszmy długi spacer.

5. Wykorzystajmy wolny czas na kontakty z rodziną i przyjaciółmi, ale niekoniecznie przy stole zastawionym jedzeniem i sprawiającym wrażenie Jak zdrowo i wesoło przeżyć nadchodzące święta?magazynu żywności dla pułku wojska.
Zaproponujmy rozmowy przy kawie lub nietypowym drinku np.:

Long Drink – Sweet Dream
20 ml Żołądkowa Gorzka
10 ml świeżego soku z cytryny
40 ml sok ananasowy
Sprite lub 7up

Do wysokiej szklanki wrzuć kilka kostek przekładając plastrami ogórka. Wódkę i sok ze świeżej cytryny i sok ananasowy wlej do shaker’a z lodem. Wymieszaj i przelej zawartość do szklanki. Dopełnij Spritem lub 7-up.

6. A jeśli nie zdołamy umknąć przed znacznym przekroczeniem dopuszczalnej, dziennej dawki kalorii (bo np.: ciocia obrazi się, jeśli nie zjemy drugiej porcji żurku z kiełbasą lub kiedy po czwartym jajku w majonezie powiemy – dziękuję) zastosujmy sprawdzony przepis – kieliszek gorzkiej żołądkowej na trawienie i na jednym poprzestańmy !

Wesołych Świąt!