Dziecko w szpitalu z pluszakiem fot. Adobe Stock

Jak przynieść ulgę małym pacjentom? TEVA remontuje salki zabaw

Czas choroby przynosi spadek formy nie tylko fizycznej, ale także psychicznej. To szczególnie trudny czas dla najmłodszych. TEVA znalazła sposób na to, jak umilić malusińskim ten okres!
Wioletta Górecka / 22.02.2018 11:48
Dziecko w szpitalu z pluszakiem fot. Adobe Stock

Co zrobić, by szpital nie kojarzył się małym pacjentom wyłącznie z nieprzyjemnościami, takimi jak zabiegi, ból i złe samopoczucie? Odpowiedzi na to pytanie udzieliła w praktyce TEVA, remontując salkę zabaw dla dzieci w Kutnowskim Szpitalu Specjalistycznym.

Leczenie małych pacjentów wymaga więcej wysiłku od wszystkich. Odpowiednie leki, specjalistyczna opieka, wsparcie rodziny oraz uśmiech i dużo życzliwości – dopiero wszystkie te elementy połączone razem, dają pożądany efekt.

Zapewnienie najmłodszym pacjentom miejsca, w którym mogą choć na chwilę zapomnieć o swoich problemach, to kolejny element terapeutyczny, pomagający wrócić do zdrowia. TEVA, we współpracy z niezależnymi ekspertami, prowadzi akcję TEVA Dzieciom – baw się i zdrowiej.

Celem akcji jest przebudowa oraz odnowa szpitalnych sal zabaw w sposób najbardziej przyjazny małym pacjentom. Na początku grudnia 2017 roku oddana do użytku została kolejna sala, odnowiona przez TEVA – w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym.

Sala została zaprojektowana w nowoczesny i przyjazny maluchom sposób – użyto naturalnych materiałów, a także wzorów i kolorów w taki sposób, by maksymalnie umilić dzieciom pobyt w szpitalu.

Prezes Zarządu Kutnowskiego Szpitala Samorządowego, Marek Piotr Kiełczewski, nie ukrywa, że jest bardzo zadowolony z osiągniętego efektu:

Inicjatywy takie jak „TEVA Dzieciom – Baw się i zdrowiej” są wyjątkowe i bardzo ważne, ponieważ pomagają dzieciom przejść przez stresującą sytuację, jaką niewątpliwie jest pobyt w szpitalu.

Obserwacja zachodnich trendów w kwestii uzdrawiającej roli otoczenia,w  jakim znajdują się pacjenci, owocuje tak wspaniałymi i efektownymi akcjami, jak ta przeprowadzona przez TEVA. 

Zobacz także:

Twoje dziecko jest nadpobudliwe i nadmiernie drażliwe? To może być zespół SI!
Masz dziecko? Poznaj te najczęściej występujące choroby wieku dziecięcego!
Zobacz, jak szybko rozpoznać choroby zakaźne u dziecka!