POLECAMY

Dzień Matki - święto wszystkich mam

<b>Mama, matka, mamunia - słowo, które jako pierwsze wypowiada większość dzieci, nie bez powodu... </b><br />Łączy mnie z nią cudowna więź. Więź, której nie przerwie nigdy żaden spór czy złość...
Dzień Matki - TT - BRAK ZDJĘĆŁączy mnie z nią cudowna więź. Więź, której nie przerwie nigdy żaden spór czy złość. Więź, która przetrwa wszystkie burze i niepowodzenia. To ona jako pierwsza, odczuła moje istnienie. To ona nosiła mnie pod sercem, przez dziewięć długich miesięcy. Zrezygnowała z pracy i dla mnie odłożyła na bok realizację własnych marzeń – wszystko po to, by móc poświęcić mi jak najwięcej czasu. Nie straszne Jej były nieprzespane noce i wielogodzinne kołysanie mnie na rękach. Spała czujnie i przez wiele miesięcy, była na każde moje skinienie – reagowała na płacz, ruch i każdy mój uśmiech. Pomagała mi stawiać pierwsze kroki i najbardziej ze wszystkich cieszyła się, gdy udało mi się przejść o własnych siłach kilka centymetrów. Byłam dla Niej największym skarbem i szczęściem – do dziś jestem.

Kiedy byłam mała, potrafiłam być bardzo nieznośna, a mama wciąż powtarzała mi, jak bardzo mnie kocha. Gdy kłamałam i byłam bardzo niegrzeczna – mamusi było strasznie przykro. Wiele razy, płakała przeze mnie ukradkiem, a wtedy z bólu pękało mi serce. Nie mogłam wtedy zrozumieć, dlaczego mimo tych wszystkich przykrości – Ona ciągle tak bardzo mnie kocha. Do dziś tego nie rozumiem, ale jestem Jej niezmiernie wdzięczna za to, że była ze mną we wszystkich trudnych chwilach i wspierała mnie z całego serca we wszystkich działaniach – nawet wtedy, gdy nasze zdania bardzo się różniły. Nigdy nie przestanę być Jej dzieckiem – będę Nim zawsze, nawet wtedy gdy sama będę miała dzieci czy wnuki…

Co roku, gdy zbliża się 26 maja mam nie lada problem. Chciałabym dać swojej mamie prezent, który byłby w stanie oddać w pełni wdzięczność i miłość jaką do Niej czuję. Żadne jednak słowa, kwiaty czy prezenty nigdy nie oddadzą tego w stu procentach. W takich chwilach nawet słowa „Kocham Cię, Mamo" brzmią banalnie.

Mamie należy się największy i najpiękniejszy bukiet, jaki uda nam się dostać. Zasługuje na najlepsze pod słońcem czekoladki i na same miłe słowa - nie tylko raz w roku, ale codziennie. Matka to osoba, która bez względu na wszystko, zawsze będzie kochać swoje dziecko - bezgraniczną miłością - kochajmy Ją tak samo.

W tym pięknym dniu - Dniu Matki - podarujmy swoim kochanym mamom to, co najpiękniejsze. Słowa podziękowania i wyrazy uznania za trud włożony w nasze wychowanie. Nieśmy pociechę, przytulmy mocno i ucałujmy na dzień dobry. Wręczmy własnoręcznie wykonaną laurkę, piękny rysunek czy ładnie oprawione zdjęcie - cokolwiek to będzie, doceni nasz gest. A gdy nie możemy podarować jej niczego materialnego - okażmy Jej swoją miłość i sprawmy, by była z nas dumna - to dla Niej naprawdę niesamowite uczucie i najwspanialszy prezent, jaki mogła sobie wymarzyć.

Szanujmy nasze mamy i dbajmy o nie, gdyż żadna inna osoba, nigdy nie będzie nam tak bliska...

Wszystkim Mamom w Dniu Ich Święta składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, radości i pociechy z własnych dzieci, a także uśmiechu co dnia i samych życzliwych ludzi wokół.

Karolina Małgorzata Górska
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
ja dla swojej mamy mam zamiar kupić ramkę cyfrową. Myślę, że to jest najlepszy pomysł na prezent.