POLECAMY

Ach, to nasze polskie ciacho! – rozwiązanie konkursu

Ta wiadomość musiała wzbudzić nasz zbiorowy sprzeciw. Jak podało część polskich serwisów, powołując się na duńską stronę beautifulpeople.com, nasi mężczyźni zostali uznani za jednych z najbrzydszych w Europie. No dobra, nie udawajmy, że w rankingu Polacy wcale tak źle nie wypadli - razem z Rosjanami zajęli ostatnie, mało chlubne, miejsce!
Ta wiadomość musiała wzbudzić nasz zbiorowy sprzeciw. Jak podało część polskich serwisów, powołując się na duńską stronę beautifulpeople.com, nasi mężczyźni zostali uznani za jednych z najbrzydszych w Europie. No dobra, nie udawajmy, że w rankingu Polacy wcale tak źle nie wypadli - razem z Rosjanami zajęli ostatnie, mało chlubne, miejsce!

Wiem, mówi się, że ostatni będą pierwszymi, w tym przypadku jednak pierwszeństwo musimy dać… Skandynawom?! Czy aby nie doszło tu do jakiejś pomyłki? – takie pytanie, słysząc o wynikach ankiety, jako pierwsze przyszło mi na myśl. Bo jak, skąd, czemu… może to nie była „Poland”, a „Holland”?

Zaciekawiona zerknęłam na duński portal randkowy. Co z miejsca zwróciło moją uwagę? Napis w języku angielskim: „Za brzydkiś/brzydkaś, by się zalogować? Kliknij tutaj, by przeglądać stronę jako gość”. Kliknęłam, a jakże, nie chcąc ryzykować, że nie przejdę wstępnej selekcji i jeszcze bardziej pogrążę nasz (i bez mojej skromnej osoby!) mało urodziwy naród. Niestety, natrafiając wciąż na błędy w systemie, nigdzie nie znalazłam ankiety, która wzbudziła tak wiele emocji. Za to udało mi się dojrzeć tekst, który rozjaśnił mi nieco, czym jest strona „pięknych ludzi”. Streszczając, to elitarny portal randkowy, gdzie jedynym kryterium przyjęcia są walory zewnętrzne. Chętni do dołączenia do tak eleganckiej społeczności są poddawani wewnętrznemu głosowaniu – jeśli spodobamy się innym, zostajemy pełnoprawnymi członkami. Ach, jak pięknie!

Ach, to nasze polskie ciacho! – rozwiązanie konkursu

Polacy i Rosjanie jakoś nie mogą znaleźć wspólnego języka z innymi nacjami, stąd nasunął się wniosek, że nie grzeszą urodą. Trzeba więc było pokazać innym narodom, jacy to wspaniali mężczyźni zamieszkują nasz kraj. Do programu „DDTVN” zaproszono nasz eksportowy towar, Mariusza Czerkawskiego (ciacho, jak nic!), który miał być żywym przykładem, że Polak, nawet lekko nieogolony i z nieładem artystycznym na głowie, atrakcyjny jest, i basta! Znanemu hokeiście daleko do stereotypowego wizerunku wąsacza z brzydkim uzębieniem, mięśniem piwnym i brudnymi butami… jednak pan Czerkawski, idealny „przykład przystojnego Polaka”, jest jeden. Jak z tymi naszymi mężczyznami tak naprawdę jest, oceniając całość, nie jednostkę?

Dwa tygodnie temu poprosiliśmy Czytelników i Czytelniczki We-Dwoje.pl o luźną interpretację naszego „polskiego ciacha”. Za inspirację miała posłużyć seksowna komedia z apetycznym amerykańskim ciachem, Ashtonem Kutcherem, którą od kilku tygodni możemy oglądać w naszych kinach. „Polskie Ciacho” pani Marty, na widok którego żeńska część jury zaczęła się głośno oblizywać, jednogłośnie uznane zostało za najciekawszą pracę konkursową. Laureatka do zdjęcia dołączyła krótki opis: „A oto Polskie Ciacho dosłownie i w przenośni - wypiek własnoręczny. W ramce cyfrowej, która byłaby doskonałym prezentem”. Gratulujemy pomysłowości i mamy nadzieję, że ramka firmy Samsung, którą przekazał na nagrodę Monolith Films, dystrybutor filmu „Amerykańskie ciacho” (więcej o filmie: tutaj) często gościć będzie równie intrygujące „polskie ciacha”.

P.S. Wracając do ankiety - podobno Brytyjczycy okazali się nieco brzydsi od Polaków i Rosjan… 

Anna Curyło
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/9 lat temu
Skoro - jak napisano na początku - Polacy i Rosjanie zajęli mało chlubne, ostatnie miejsce, to jakim cudem brzydsi okazali się Brytyjczycy? Było jeszcze jakieś miejsce poniżej ostatniego???
/9 lat temu
Już wyjaśniam. Na początku była sensacyjna wiadomość, że Polacy i Rosjanie okazali si najbrzydsi. O co dokładnie chodziło, mało kto wiedział. W tv, bodajże w "Faktach", oburzali się nasi o stereotypowy wizerunek Polaka z wąsami, i jako przykład atrakcyjnego mężczyzny wybrali... Mateusza Damięckiego (akurat z wąsami :). Po kilku dniach w niektórych mediach pojawiło się sprostowanie, że jednak Brytyjczycy okazali się brzydsi - gdzie jest prawda, trudno powiedzieć... na początek trzeba odnaleźć tę ankietę :) pozdrawiam, a.
/9 lat temu
Swietny tekst :)
POKAŻ KOMENTARZE (1)