Walentynki 2015, cudowne miejsca fot. Fotolia.pl

Walentynkowy wyjazd - Inspiracje podróżnicze

W tym roku święto zakochanych może trwać dłużej...
Karolina Kalinowska / 23.01.2015 15:27
Walentynki 2015, cudowne miejsca fot. Fotolia.pl

W tym roku proponujemy wam walentynkowy wyjazd we dwoje! Romantyczną kolację zjedźcie w Paryżu, a zamiast pralinek zafundujcie ukochanej osobie relaks w SPA.

Relaks w SPA

Zamiast kalorycznych pralinek proponujemy czekoladowy masaż - taki zabieg znajdziecie w większości gabinetów odnowy biologicznej m.in. w ChicSPA w Warszawie. To coraz popularniejszy sposób spędzania Walentynek. Tym bardziej, że już bez większych problemów można znaleźć ofertę dla dwojga. Za 75 min. masażu trzeba zapłacić ok. 200 zł. Nie jest to mała suma, ale ile przyjemności. A przecież na walentynkowy wyjazd we dwoje nie musicie jechać daleko!

Stawić czoła zimie...

Odpoczynek w tropikalnej wiosce w środku zimy, zaledwie 150 km od Szczecina? Wizyta w centrum rekreacyjnym pod Berlinem to świetna alternatywa dla wielbicieli słońca i plaż, którym brakuje czasu lub funduszy na wyjazd do ciepłych krajów. Blisko 500 tys. gatunków tropikalnych roślin, błękitne laguny, ciepły piasek na plażach oraz dobiegające zewsząd odgłosy egzotycznych zwierząt sprawiają, że każdy ulegnie kuszącemu złudzeniu, że znajduje się w raju.

Wizytę na tropikalnej wyspie połączyć można ze zwiedzaniem stolicy Niemiec. Propozycje wycieczek posiadających w swoim programie obydwie atrakcje zaczynają się od 300 zł (od osoby) za 2 dni.

Wieczór w Moulin Rouge

Paryż to jedno z najbardziej romantycznych miast Europy. Piękna architektura i niesamowita atmosfera paryskich uliczek przyciągają do stolicy Francji pielgrzymki zakochanych. Nic tak nie rozpali gorących uczuć jak pocałunek w blasku księżyca pod wieżą Eiffla. Wieczorny spacer po Polach Elizejskich, brzegiem Sekwany czy wizyta na wzgórzu i w dzielnicy artystów Montmartre.

Wybierając tę opcję, możemy zdecydować się na jedną z wielu atrakcji, jakie przygotował na Walentynki Paryż. W romantyczny nastrój bez wątpienia wprowadzi parę kolacja w jednej z przytulnych francuskich restauracji i zwiedzanie Paryża podczas nocnego rejsu po Sekwanie. Koszt takiego walentynkowego pakietu to ok. 39 euro od osoby.

Nieco droższą propozycją dla zakochanych będzie kolacja w przytulnym lokalu na Polach Elizejskich i udział w spektaklu w kabarecie Lido de Paris (99 euro/os.). Wieczór w słynnym Moulin Rouge w połączeniu z degustacją specjałów francuskiej gastronomii to koszt 180 euro od osoby. Wszystkie warianty zakładają transport gości z każdego miejsca w Paryżu do lokalu i z powrotem.

Na podstawie materiałów prasowych

Więcej pomysłów na Walentynki 2015: