Malbork, Mazury, Polska fot. ONS

Tanie wakacyjne lokalizacje

Niektóre dobrze znane, inne zapomniane. W Polsce nie brakuje pięknych zakątków obfitujących w atrakcje.
/ 06.08.2009 10:34
Malbork, Mazury, Polska fot. ONS
Może nie są to turystyczne mekki, ale w polecanych przez nas miejscowościach dosłownie wszystko, od jedzenia po usługi, jest o 20 procent tańsze niż na przykład w obleganych Warszawie czy Krakowie.

Malbork
Nawet jeśli kojarzy Ci się tylko ze szkolnymi wycieczkami, przekonaj się do tego uroczego miasta! W Malborku jest wiele nastrojowych zakątków (m.in. przedwojenna dzielnica willowa), a na zwiedzenie krzyżackiego zamku dwa dni to za mało! Są tu tanie hotele i pizzerie, a przy niedawno wyremontowanym deptaku na ulicy Kościuszki otwarto właśnie McDonalda i kilka kawiarni.
Więcej na oficjalnej stronie Malborka

Białowieża
Rezerwat pokazowy zwierząt z Puszczy Białowieskiej, Białowieski Park Narodowy, skansen, carska cerkiew i podlaska kuchnia to atrakcje, które czekają na odwiedzających to ciche i piękne miejsce.
Więcej na oficjalnej stronie Białowieży

Chełmno
Niedoceniane miasteczko z najpiękniejszym ratuszem w Polsce i kamieniczkami jak z bajki.Niektórzy nazywają je miastem zakochanych. W okolicy piękne plenery, a na starówce mnóstwo romantycznych knajpek. Polecamy!
Więcej na oficjalnej stronie Chełmna

Cieszyn
Odrestaurowane kamieniczki przypominają nieco atmosferę czeskiej Pragi. Zresztą od kiedy otwarto granice, w Cieszynie można pieszo przejść do Republiki Czeskiej. Miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia!
Więcej na oficjalnej stronie Cieszyna

Międzyzdroje

Tutejsze wybrzeże słynie z szerokich plaż i niezwykłych klifów – wysokich na kilkadziesiąt metrów urwisk schodzących do wody. Zobaczymy je, wędrując czerwonym szlakiem zaczynającym się przy wschodniej części promenady. Doprowadzi nas on m.in. na wznoszącą się blisko miasta Kawczą Górę oraz na najwyższy punkt polskiego wybrzeża, Wzgórze Gosań (95 m). Z obu widok na otwarte morze po prostu zapiera dech. Tak samo jak widok molo, zwłaszcza o zachodzie słońca. Wychodząca w morze aż na 300 m powstała w Międzyzdrojach już w 1906 roku. Obecne molo, o długości 395 m, otworzono dla turystów w 2005 roku (wstęp bezpłatny). To na jego krańcu cumują statki wycieczkowe. „Adler VII”, który zabiera na pokład 310 osób, pływa na trasie Międzyzdroje-Bansin-Heringsdorf-Ahlbeck. Bilety w obie strony kosztują 52 i 26 zł. Za to bilet rodzinny dla pięciu osób kosztuje tylko 130 zł. W drogę!
Więcej na oficjalnej stronie Międzyzdrojów

Poleć Twoim zdaniem najlepsze miejsca na wakacje w Polsce!