POLECAMY

Studenckie sposoby na tanie zwiedzanie

Każdy lubi podróżować ale nie każdy ma na to pieniądze. Jak radzą sobie z taką sytuacją studenci?

Studenckie sposoby na tanie zwiedzanie. Oto nasze rady jak zorganizować wakacje swoich marzeń za nieduże pieniądze!

Studenckie sposoby na tanie zwiedzanie

fot. Fotolia

Autostop

Jest to najbardziej klasyczna forma taniego przemieszczania się i może zapewnić nutkę adrenaliny podróżującemu. Zaletą takiego podróżowania jest jego darmowość. Jednak łapanie stopa wymaga nieraz cierpliwości i uporu. Często zdarza się, że jest to szybszy środek transportu niż autobus czy pociąg. Jednak nigdy nie mamy pewności czy uda nam się dotrzeć do upragnionego miejsca na czas. Trudno też przewidzieć kto się akurat zatrzyma. Dlatego podróżowanie autostopem nie jest najlepszym pomysłem.

Tanie bilety

Warto kilka miesięcy przed wyjazdem poszukać tanich biletów. Im wcześniej zarezerwujemy bilet tym mniej każą nam za niego zapłacić. Tanie okazje warto poszukać w internecie na stronach lotu czy pkp czy PolskiBus.com gdzie najtańsze bilety kosztują złotówkę.

Pole namiotowe

Najtańszym sposobem na nocleg jest rozbicie namiotu. Takie biwaki bywają bardzo fajne i często kojarzą się z ogniskiem i pieczeniem kiełbasy. Jest to świetny sposób na integrację grupy.  Jednak na dłuższą metę takie wypoczywanie może okazać się uciążliwe, jeśli nie mamy dostępu do bieżącej wody. Dodatkowym utrudnieniem może być brzydka pogoda.  

Work&travel

Takie rozwiązaniem, to połączenia przyjemnego z pożytecznym. Najczęściej studenci wyjeżdzają do USA, gdzie mogą podjąć pracę bądź płatny staż. Zarobione pieniądze najczęściej pokrywają koszty przelotu, noclegów i zwiedzania. Zdobyte doświadczenie jak i nowe znajomości są bezcenne. Może warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/3 lata temu
ale czy te sposoby takie tanie? ciekawa jestem. Bo można i nie drogo i wygodnie a zupełnie innymi sposobami.
/4 lata temu
Wydaje mi się że sporo się pozmieniało, studenci dziś też są inni. Większość pracuje i nieźle zarabia więc i wakacje są na bogato:) Nie jeździ się juz stopem, tylko albo własnym autem, albo lata samolotami:) A tanich ofert można znaleźć odpowiednio wcześniej mnóstwo:)
/4 lata temu
STtudenckie czasy to dobre czasy, ale teraz liczy się przede wszystkim wygoda, nawet u studentów:)
POKAŻ KOMENTARZE (3)