POLECAMY

Sposób na majówkę...

Jeszcze tylko kilka dni dzieli nas od długo wyczekiwanego urlopu majowego. Chociaż w tym roku to zaledwie 3 dni wolnego, to warto je wykorzystać i wyruszyć na majowy szlak. Kilka ustawowo wolnych od pracy dni w połączeniu z wiosenną aurą pogodową to wspaniała okazja do wyjazdu.
Jeszcze tylko kilka dni dzieli nas od długo wyczekiwanego urlopu majowego. Chociaż w tym roku to zaledwie 3 dni wolnego, to warto je wykorzystać i wyruszyć na majowy szlak. Kilka ustawowo wolnych od pracy dni w połączeniu z wiosenną aurą pogodową to wspaniała okazja do wyjazdu.

W ciągu ostatnich kilku lat kalendarz był dla nas zdecydowane bardziej przychylny, każdorazowo oferująca nam nawet 5 dniowy długi weekend. W tym roku do dyspozycji mamy niestety tyko weekend, ponieważ 1 maja wypada w sobotę, dzień wolny od pracy. 

Najprostszy i jednocześnie najbardziej popularny sposób na majowy wypoczynek to piknik i grill. Niedawno pojawiła się moda na to aby bierne leniuchowanie zamienić w aktywny wypoczynek. Wiele osób porzuciło więc smażoną kiełbaskę na rzecz przygody. Niezmiennie popularne stały się krótkie wypoczynki nad morzem i w górach. Zakopane, Szczyrk, Sopot, Hel, Mikołajki i Polanica Zdrój w pierwszych dniach maja przeżywają prawdziwe najazdy turystów. Rozważając miejsce spędzenia urlopu warto wziąć pod uwagę właśnie to czy mamy ochotę na wypoczynek w obleganym kurorcie czy interesuje nas bardziej sielski nastrój.

Sposób na majówkę...

Pomysłowa wyprawa
Wczasowicze nękani kolejką do kasy, budki z lodami, goframi i brakiem miejsca w kawiarniach często marzą o znalezieniu wolnego miejsca. Wolnego przede wszystkim od ludzi oraz możliwości spędzenia kilku dni z dala od uroków cywilizacji. Pozostaje tylko pytanie jak znaleźć takie magiczne miejsce. To nic trudnego, dla przykładu można zrezygnować z odwiedzanego tłumnie zamku Wawelskiego w Krakowie, który za sprawą pogrzebu prezydenta Kaczyńskiego zyskał kolejną atrakcję i zdecydować się na pobyt w
odrestaurowanym dworku szlacheckim.  A co najciekawsze nocleg we dworze nie różni się cenowo od pobytu w hotelu.

Sposób na majówkę...

Weekend na morzu
Innym przyjemnym sposobem na wypoczynek jest kilkudniowy rejs statkiem. Firmy organizujące wyprawy coraz bardziej prześcigają się w pomysłach, czego efektem jest oczywiście mnogość propozycji co oznacza dla nas dodatkowy atut i zadowolenie z wyboru miejsca pobytu. W ofercie rejsów znajdują się zarówno trasy po polskich jeziorach jak i zagranicznych. Oczywiście podróż po wybrzeżach Hong Kongu w poszukiwaniu orientalnych zabytków i greckie wyspy gwarantują pogodę to są zdecydowanie większym wydatkiem. Tym, którzy dysponują niższym budżetem polecamy wycieczkę po polskich jeziorach.

Sposób na majówkę...

Dla regeneracji sił
Dużą grupę wśród majowych turystów stanowią osoby ceniące możliwość relaksu połączonego z czynną rekreacją. To między innymi dla nich wymyślono hotele SPA wyposażone w miejsca do uprawiania wielu dyscyplin sportowych. Oprócz zabiegów relaksacyjnych czeka na nas rejs  żaglówką, nurkowanie i wędkowanie. Oczywiście jeśli znajdziemy się w zasięgu Spa położonego nad jeziorem.  Miłośnicy sportu mogą mieć do swojej dyspozycji także boisko do siatkówki i kort tenisowy. To jednak wciąż nie wszystkie atrakcje, bo przecież przestrzeń powietrzna zachęca do korzystania z paralotni i skoków ze spadochronem. A po całym dniu wrażeń najprzyjemniej oddać się głębokiemu relaksowi.

Sposób na majówkę...


fot. booking.com

Karolina Wojciechowska
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/4 lata temu
Jeśli chcecie ciekawie spędzić czas z dziećmi, to polecam rozmaite wyjazdy edukacyjne. Jura Park w Krasiejowie robi wrażenie. I bilety w przystępnych cenach! Jeśli dopisze pogoda to faktycznie można się poczuć jak w zamierzchłych czasach kiedy to gady panowały na naszej planecie ;)
/4 lata temu
Nie miałam pojęcia o istnieniu takich rzeczy u nas w Polsce, obczaiłam zdjęcia, jakie te dinozaury są wieeeelkie!
/4 lata temu
A czy ktoś już był i mógłby powiedzieć jak się bawił?
POKAŻ KOMENTARZE (1)