Najbardziej zaskakujące tradyjcje na świecie fot. Fotolia.pl

Przerażające tradycje, które są nadal praktykowane - 3 najbardziej szokujące

Trudno uwierzyć, że te zwyczaje nie odeszły w zapomnienie
Karolina Kalinowska / 09.03.2016 11:46
Najbardziej zaskakujące tradyjcje na świecie fot. Fotolia.pl

1. Obcinanie palców po śmierci bliskiej osoby

To zwyczaj praktykowane przez plemię Dani, rdzennych mieszkańców państwa Papua Nowa Gwinea. Członkowie tego plemienia traktują odcięte palce jako sposób wyrażenia smutku i żalu podczas uroczystości pogrzebowych. Bliski zmarłego na znak miłości i przywiązania podczas stypy obcina jeden z palców oraz tańczy umazana popiołem i błotem. Choć zwyczaj ten jest zakazany przez władze, nadal jest praktykowany w małych wioskach.

2. Samobiczowanie się podczas miesiąca Muharram

Podczas dziesiątego dnia miesiąca Muharram odbywa się najważniejsze szyickie święto Aszura. W czasie tych uroczystości większość szyitów wychodzi na ulice, bierze udział w procesjach i zgromadzeniach. Jedną z tradycji jest samobiczowanie się łańcuchami zakończonymi ostrymi elementami. W praktyce biorą udział przedstawiciele różnych grup wiekowych, nawet dzieci.

3. Rzucanie dziećmi z wysokości 15 metrów

Ten przerażający zwyczaj jest praktykowany w Indiach. Celem rytuału jest zapewnienie zdrowia, dobrobytu oraz odwagi dla noworodka. Tradycja polega na zrzucaniu dziecka z wysokości około 15 metrów przez rodziców na rozpostartą nad ziemią płachtę. Rytuał odbywa się w pierwszym tygodniu grudnia.

Więcej podróżniczych inspiracji:

Tagi: podróż