Filipiny fot. Fotolia.pl

Plusy wakacji po sezonie - porady specjalistów

Po zakończeniu sezonu urlopowego pojawia się wiele atrakcyjnych ofert
Karolina Kalinowska / 04.11.2014 14:36
Filipiny fot. Fotolia.pl

Nie jest tajemnicą, że oferty biur podróży są bardziej atrakcyjne po zakończeniu sezonu urlopowego. Wybierając się na wakacje we wrześniu lub na początku października bez problemu znajdziemy atrakcyjną ofertę last minute. Dotychczas zbyt drogie i nieosiągalne dla nas kierunki są w zasięgu ręki.

Poznaj inne zalety urlopu po sezonie:

1. Dużo tańsze oferty

We wrześniu i październiku podróżuje znacznie mniej osób. Jednym z głównych powodów jest oczywiście rozpoczęcie roku szkolnego. Wiele biur podróży doskonale o tym wie i dlatego przygotowywane przez nich oferty są bardziej przyjazne dla portfela turystów.

2. Atrakcyjniejsze ceny lotów

Wrzesień to także dobry moment do podróżowania na własną rękę. Z łatwością można znaleźć tańsze przeloty, które zachęcają do podróży w egzotyczne miejsca. Warto również wspomnieć, że w tym okresie łatwiej jest o miejsca w lotach czarterowych.

3. Brak tłumów

Po sezonie na urlop decyduje się zdecydowanie mniej osób. Popularne miejsca i atrakcje turystyczne są mniej zatłoczone.

4. Klimat

 W miejscach, które najczęściej wybierają Polacy idealna pogoda jest tak naprawdę dopiero na początku września. Wtedy właśnie możne cieszyć się temperaturą nie przekraczającą 30 stopni. Jednocześnie będąc daleko od deszczowej jesieni w Polsce.

5. Luksus na wyciągnięcie ręki

Niższe ceny dotyczą wszystkich ofert. Dzięki temu w 5-cio gwiazdkowym hotelu możemy wypocząć nawet za połowę ceny.

6. Oferty dla studentów

We wrześniu o wiele łatwiej o propozycje dla studentów, którzy wracają na uczelnię dopiero na początku października. Dzięki temu można ze niewielkie pieniądze wybrać się w rejs po Morzy Śródziemnym. Po drodze zwiedzając Monako, Francję, Grecję czy Hiszpanię.

Na podstawie materiałów prasowych

Zobaczcie więcej podróżniczych inspiracji:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)