Paryż fot. Fotolia.pl

Paryż - romantyczne miejsca- podróżnicze inspiracje

Paryż to najbardziej romantyczne miejsce na świecie! Jest wymarzonym miejscem na randkę, zaręczyny i ślub...
Karolina Kalinowska / 15.04.2015 14:41
Paryż fot. Fotolia.pl

Eva Longoria, Tom Cruise, Brad Pitt, Matthew McConaughey, Beyoncé – największe sławy Hollywood właśnie Paryż wybierają na miejsce swoich formalnych i nieformalnych miłosnych deklaracji. To miasto jest stworzone dla zakochanych. Przecież to jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie!

Czy może być coś przyjemniejszego od spacerów we dwoje po krętych uliczkach Montmartre’u, wspólnej kawy wypitej w małej kawiarence, pikniku w którymś z miejskich parków. Można być tu szczęśliwym, nie wydając fortuny, ale gdyby ktoś chciał obsypać wybrankę złotem – luksusy w najlepszym guście są na wyciągnięcie ręki. Nawet pogoda sprzyja zakochanym. W lecie nie ma upałów, zimą – mrozów. A wiosną jest idealnie!

Pomysł na oświadczyny:

  • Wieża Eiffla - w Paryżu Matthew McConaughey usłyszał: „Tak, wyjdę za ciebie”, od ukochanej Camilli Alves, a Tom Cruise wyznał miłość Katie Holmes na wieży Eiffla.
Jeśli ktoś chciałby iść w ślady Toma i Katie, może wdrapać się na wieżę Eiffla z ukochaną po schodach (3,8 euro) lub wjechać windą (na sam szczyt 10,7 euro, na drugie piętro 7,50 euro). Trzeba tylko wybrać odpowiednią porę, bo dla zwykłych śmiertelników wieża Eiffla jest czynna od 9.00 rano do 24.00. Alternatywą może być wieża słynnej katedry Notre Dame, w której ukrywała się piękna cyganka Esmeralda, bohaterka powieści Aleksandra Dumasa. Wejście na katedralną wieżę kosztuje 6 euro.
  • Rejs po Sekwanie - Brad Pitt zdradził, że właśnie podczas takiego rejsu namawiał Angelinę na małżeństwo... Bilet na wycieczkę barką, z której można podziwiać widoki, kosztuje od blisko 15 euro od osoby.
  • Taśma filmowa - nieśmiali mogą przekazać swoje uczucia za pośrednictwem taśmy filmowej. Trzeba jednak zmieścić miłość w 1200 literach. Tekst o takiej długości będzie wyświetlany w kinie, pod ekranem, przez cały dzień co 15 minut. Długość projekcji – 10 sekund, cena, ok. 500 euro.
  • Napis na niebie - może zaszaleć i napisać „Kocham cię” na niebie? Nie ma problemu. Firma Faust za pomocą lasera wyświetli w dowolnej części miasta tekst oświadczyn lub imię wybranki. Cena usługi to kilkanaście tysięcy euro.

Upominki związane z Paryżem

Urocze prezenty – choć nie są zakochanym potrzebne – na pewno dobrze oddają siłę uczuć. I tu paryżanie znów stoją na wysokości zadania, z całą gamą romantycznych drobiazgów. Zacznijmy od purpurowych baloników w kształcie serca, do których można dodać na przykład perfumy Niny Ricci Love in Paris, z nutą listka fiołka, bergamotki i róży. Także Yves Saint Laurent nie zapomniał o zakochanych, projektując dla nich zegarek w kształcie serca.

Jeśli finanse nie są ograniczeniem, warto wybrać się do jubilerów na plac Vendôme. Tu Dodi Al Fayed kupił księżnej Dianie klasyczny pierścionek zaręczynowy z diamentem nazywany „Say yes!”, czyli „Powiedz tak!”. Dla przezornych paryscy złotnicy przygotowali też obrączki rozwodowe. Widoczne na nich pęknięcie w razie potrzeby można ponownie zalutować.

Na podstawie artykułu z magazynu "Party"

Więcej podróżniczych inspiracji:

Ślub w Paryżu

W Paryżu ślub cywilny brała Gala i Salvador Dali. Czemu więc nie wziąć z nich przykładu? Najpierw jednak warto wybrać się do Luwru. W holu najsłynniejszego paryskiego muzeum stoi posąg Nike z Samotraki. Ponoć chwila spędzona przy nim gwarantuje długie życie w małżeństwie.

Ślubów w języku polskim udziela proboszcz parafii Świętej Genowefy. W Paryżu zakochani z Polski muszą przysiąc nie tylko w kościele, ale także przed konsulem generalnym RP. Koszt ceremonii ślubnej w konsulatach na terenie Francji wynosi 180 euro.

Śniadanie i całus

Jeśli znajomość nie jest jeszcze na tyle poważna, by myśleć o legalizacji związku, zakochanym pozostaje cieszyć się sobą i jednym z najpiękniejszych miast świata. W Paryżu cudowne jest to, że dokądkolwiek się udamy, zawsze znajdziemy piękne widoki. 

W tym miejscu wypada wspomnieć również o paryskich śniadaniach - bagietka z masłem, do tego kawa (czarna lub z mlekiem) i sok pomarańczowy. Warto również wybrać się na miasto, żeby coś przekąsić. Warto zjeść coś w jednej z paryskich restauracji, które mają niepowtarzalną atmosferę i klimat, którego nie da się odtworzyć w żadnym innym miejscu na świecie.

Obowiązkowy jest również spacer na… Montmartre. Warto dotrzeć do rue Lepic, która wije się w przedziwny sposób, niemal zataczając koło. Tu mieści się bar Pod Dwoma Wiatrakami, w którym pracowała filmowa Amelia. Fani filmu Jeana-Pierre’a Jeuneta mogą też odnaleźć sklep warzywny pana Collignona. Ze słynnego wzgórza artystów trzeba zejść stromymi schodkami, choćby tymi na rue Foyatier, które ozdobione są staromodnymi latarniami.