hotel fot. serwis prasowy

Nowoczesny hotel między starą architekturą

W samym sercu Wrocławia w Dzielnicy Czterech Świątyń, pośród zabytkowych kamienic powstaje nowoczesny PURO Hotel
/ 20.08.2010 14:04
hotel fot. serwis prasowy
Swoją bryłą i fasadą doskonale wpisuje się w architekturę starodawnych budynków ożywiając i urozmaicając jedną z najpiękniejszych uliczek Wrocławia, jaką jest ulica Włodkowica. Architekci Autorskiej Pracowni Architektury Hubka sprostali ogromnemu wyzwaniu i stworzyli projekt, który zachwyca wyglądem i jednocześnie współgra z otoczeniem.

Coraz częściej obserwujemy jak wśród zabytkowych murów wyrastają interesujące, supernowoczesne budynki, które na pierwszy rzut oka, nie przystają do sąsiedztwa, a jednak okazuje się, że doskonale wpisują się w otoczenie. Elewacje nowoczesnych budowli dodają wdzięku i zdecydowanie ożywiają otoczenie, w którym królują stare kamienice. Architekci współczesnych budynków stają przed nie lada wyzwaniem przy projektowaniu fasad, które nie tylko muszą być piękne i funkcjonalne, lecz także idealnie komponować się ze stylem i wyglądem okolicy.

Trzy piętrowy budynek hotelu PURO swoim kształtem będzie przypominał literę „U”. Boczne skrzydła otaczają wewnętrzny dziedziniec, który otwiera się od strony południowej na fosę miejską ciągnącą się wzdłuż ulicy Podwale. Do hotelu prowadzą dwie bramy. Pierwsza z nich, od strony ulicy Włodkowica wiedzie do wewnętrznego dziedzińca hotelu, który sąsiaduje z ogrodem. Druga brama – ogrodowa – wychodzi na Promenadę Staromiejską, którą idąc wzdłuż fosy, można dotrzeć do pobliskich ogrodów. Dziedziniec budynku otoczony jest przez szklane ściany hotelu. Do dyspozycji gości będzie podziemny parking.

Za nowoczesną elewacją kryje się inteligentny hotel ze 102 pokojami, zaprojektowanymi ze smakiem i dopracowanymi w najdrobniejszych szczegółach. W samym hotelu nie będzie tradycyjnej recepcji, gdyż maksymalne uproszczenie i skrócenie procedur czynią hotel niemalże samoobsługowym.

Do dyspozycji gości przez całą dobę będzie miła i profesjonalna obsługa, oraz wirtualny „PURO consierge”. Na parterze hotelu zlokalizowana będzie ogólnodostępna strefa wypoczynkowa – z wygodnymi fotelami i kanapami, gdzie w miłej i przyjaznej atmosferze, goście będą mogli spędzać wolny czas, pracować, spożywać posiłki czy spotykać się z partnerami biznesowymi. Inteligentne rozwiązania czekają również na gości w pokojach hotelowych. Centralny panel dotykowy umożliwia sterowanie klimatyzacją oraz kolorem i natężeniem oświetlenia ledowego.
Tagi: hotel