Majówka - co robić w długi weekend

Wybierz atrakcje dla siebie!
/ 04.05.2016 12:51

Wybierz atrakcje dla siebie!

fot. Fotolia

Zastanawiasz się, jak spędzić długi weekend? Majówka w mieście nie musi być nudna. Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać podczas majówki 2016. Zobacz, jak dużo się dzieje w miastach i wybierz atrakcje dla siebie!

Warszawa

Plażowa majówka
29 kwietnia-3 maja, Wybrzeże Szczecińskie 1 (przy moście Poniatowskiego), wstęp wolny. Jakich atrakcji możemy się spodziewać?

  • Plażowa szkoła jogi - zajęcia poprowadzi Khrystyna Struk-Falkievich. Nowością będzie joga twarzy!
  • Zajęcia w sobotę, niedzielę i wtorek o godz. 10:30.
  • Centrum Sportów Ekstremalnych 2 Wieże postawi na plaży największą w Europie poduszkę powietrzną Stunt Jump (13x13 metrów), przeznaczoną do skoków z wysokości.
  • Możliwość zjazdu tyrolką z dachu Plażowej.

Majówka na Torze Służewiec
30 kwietnia i 1 maja, Puławska 266 – można obejrzeć 4 i 5 dzień wyścigowy sezonu 2016. Wstęp wolny.

Majówka Warszawska
30 kwietnia-3 maja, Iskra Pole Mokotowskie, ul. Wawelska 5 - relaks na trawie i na leżakach oraz wieczorna zabawa. Wstęp wolny.

Piknik Europejski w Łazienkach
1 maja, Łazienki Królewskie - bezpłatne zwiedzanie Pałacu na Wyspie, Starej Oranżerii, Białego Domku oraz Pałacu Myślewickiego. Dodatkowo obejrzymy parady orkiestr i posłuchamy koncertów chórów. Dla najmłodszych: gry, zabawy oraz animacje teatralne oraz koncert dla dzieci "Melomaluszki", przy pomniku Chopina. Wstęp wolny.

Dzień Star Wars
1 maja, godz. 12.00, Fort Sokolnickiego. Impreza "Galaktyczny Dzień Star Wars" oraz specjalna strefa LEGO Star Wars.

Bieg Flagi
2 maja, w godz. 12.00-17.00, Majówka pod Flagą Biało-Czerwoną na terenie Cytadeli. Do pokonania 10 kilometrów.

Bieg Konstytucji
3 maja, godz. 11.00, Bieg Konstytucji, start al. Hopfera (Park Agrykola) - impreza z cyklu "Zabiegaj o pamięć", biegacze będą mieli do pokonania dystans 5 km, a dla najmłodszych dystans 700 metrów.

Międzypokoleniowe warsztaty z improwizacji teatralnej
1 maja, godz. 11, Klubokawiarnia Życie jest fajne, ul. Grójecka 68. Wstęp wolny.

Koncert Adama Lamberta
20 kwietnia, godz. 20.00, hala Torwar, ul. Łazienkowska 6a. Bilety od 120 zł

Multimedialny Park Fontann 2016
1 maja, start o godz. 21:30, Podzamcze. Kolejne pokazy będzie można zobaczyć 2 i 3 maja. Tematem w tym roku są warszawskie syreny i związana z nimi legenda. Podczas tegorocznego widowiska usłyszymy utwory ojca muzyki elektronicznej, Jeana Michela Jarra. Wstęp wolny.

Kraków

Koncert Maxa Richtera - w ramach cyklu ICE Classic

1 maja w ramach cyklu ICE Classic odbędzie się długo wyczekiwany koncert Maxa Richtera. Artysta zagra w Centrum Kongresowym ICE Kraków, start o godzinie 20.00.

Wejście na Wieżę Mariacką
1 maja będzie darmowe. Jednakże liczba wejściówek jest ograniczona - ze względu na bezpieczeństwo zwiedzających. Należy wcześniej odebrać wejściówkę i zapisać się na określoną godzinę. Turyści będą wpuszczani w grupach od godziny 9:10, co 20 minut, do 11:10 oraz od 13:10 do 17:40.

XV Plener Origami
29 kwietnia – 2 maja 2016  pod Wawelem zagości XV Plener Origami organizowany przez Galicyjską Grupę Origami. Mieszkańcy Krakowa będą mogli wziąć udział w otwartym spotkaniu z origami (1 maja), podczas którego odbędzie się wernisaż wystawy oraz warsztaty dla publiczności. Gościem specjalnym pleneru odbywającego się w Podgórzu (SP nr 29) będzie światowej sławy artysta dr Robert J. Lang.

Występy zespołu Boba Jazz Band
3 maja (wtorek) tym razem w Parku Ratuszowym przy Alei Róż, (godzina 11:00) wystąpi znana grupa jazzowa Boba Jazz Band. W repertuarze - swingujący jazz tradycyjny.

Tramwaj Patriotyczny
Także 3 maja, po raz 20. ulicami Krakowa przejedzie Tramwaj Patriotyczny. Na uczestników wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych czekają okolicznościowe materiały (w tym 2500 śpiewników, biało-czerwone chorągiewki, plakietki, ulotki). Organizatorami projektu są Małopolskie Centrum Edukacji "MEC" i Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana w Krakowie. Tramwaj będzie kursował wokół Plant, w godzinach 10.30-14.30.

60. Lekcja Śpiewania – Majowa Jutrzenka
3 maja 2016, godz.17.00  - tematem 60. Lekcji Śpiewania z udziałem Kabaretu Loch Camelot, Biblioteki Polskiej Piosenki i śpiewającej publiczności będą pieśni patriotyczne. Miejsce: Mały Rynek.

Łódź

Przystanie wodne
Podczas majówki (czyli od soboty do wtorku 3 maja) przystanie w Arturówku i na Stawach Jana będą czynne od godz. 10.00 do godz. 18.00 (po majówce do końca maja będą działać tylko w weekendy). Przystań na Stawach Stefańskiego, podobnie jak i wakepark, będą pracować od majówki już codziennie w godz. 9.00 - 20.00.

Liczne atrakcje w zoo
w łódzkim zoo odbędzie się w niedzielę pochód pierwszomajowy połączony ze zwiedzaniem, podczas którego będzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat mieszkańców ogrodu (zbiórka o godz. 12.00 i 15.00 przy wybiegu dla lemurów; trzeba wykupić bilet wstępu).

Piknik patriotyczno-wojskowy
2 maja na terenie Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi przy ul. 6. Sierpnia 92. Od 10.00 do godz. 17.00 będzie można oglądać wystawę sprzętu, wyposażenia wojskowego i broni strzeleckiej.

Wrocław

Majówka na Wyspie Słodowej
2-dniowa: 2-3 maja, w godzinach 14.00 – 18.00. W programie warsztaty artystyczne i sportowe, wystawy rękodzieła i foodtrack-owe smakołyki.

Na Wyspie działać też będzie wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego, gdzie będzie można wypożyczyć: skakanki, hula-hop, gumy do skakania i wiele innych. Wstęp bezpłatny.

Wystawa: Marta Frej „Memy” w CK Zamek
Artystka posługuje się jednym z najciekawszych tworów popkultury – memami. Ponad 60 memów Marty Frej będzie można obejrzeć na wystawie zorganizowanej w Centrum Kultury „Zamek” we Wrocławiu, pl. Świętojański 1. Wstęp wolny.

Thanks Jimi Festival – Gitarowy Rekord Guinnessa, wrocławski rynek
1 maja spotykamy się we Wrocławiu, by kolejny raz podjąć próbę pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa, który stał się już wizytówką Wrocławia w całej Europie.

Al Di Meola w Starym Klasztorze
Al Di Meola należy do absolutnej czołówki światowej sceny jazzowej. Podczas recitalu artystę wspomagać  będą: wirtuoz gitary akustycznej Adam Palma oraz wybitny gitarzysta klasyczny Krzysztof Pełech.

Bilety w cenie 120 zł – I miejsca, 90 zł – II miejsca, 50 zł – wejściówki dla uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa 2016. Klub Muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, 50-155 Wrocław.

Festiwal Rockowy 3 –Majówka 2016
Festiwalowe gwiazdy, a wśród nich Pidżama Porno, Kult, Happysad, Artur Rojek, Jelonek, Organek, Domowe Melodie, Acid Drinkers, Lao Che, Luxtorpeda , Krzysztof Zalewski, Brodka zagrają na dwóch scenach: na Pergoli oraz w Hali Stulecia, gdzie zabawa potrwa do późnych godzin nocnych.

Do dyspozycji majówkowych gości spoza Wrocławia będzie również Festiwalowe Pole Namiotowe położone w bezpośredniej bliskości miejsca koncertów.

Karnety i bilety:  69 zł bilet jednodniowy, 99 zł – karnet 2-dniowy ( 2 i 3 maja), 140 zł – karnet 3-dniowy (1,2 i 3 maja). Karnet trzydniowy uprawnia do wstępu na koncerty w ramach Gitarowego Rekordu Guinnessa.

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl,  www.ebilet.pl, www.eventim.pl, rezerwacje: bilety@o2.pl.

Poznań

Majówka w Bramie poznania
Moc atrakcji: pokaz audiowizualny wyświetlany na południowej ścianie Bramy Poznania, tzw. Galeria Wirtualna Fanum Pro Sacrum; statek wycieczkowy Bajka na Warcie, dostępny w godzinach od 8.50 do 19.20 (bilety w cenie 10/8 zł. Rejs ma trwać 1,5 godz). W programie także spływy kajakowe, miejsce zbiórki: amfiteatr nad Cybiną (obowiązują zapisy). 1 maja o godz. 20.00 - koncert zespołów Sick Live oraz Rebeka.

Gdańsk

Projekt "400 KM do Europejskiej Stolicy Kultury"
W projekcie biorą udział trójmiejscy artyści, dizajnerzy, architekci i kuratorzy. W programie wydarzeń znajdują się między innymi warsztaty, performance, koncerty, street art, gra miejska, art cooking. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

  • 30.04, w godzinach 14.00-21.00  – Sopot | Park Północny przy klubie SFINKS 700
  • 01.05, w godzinach 14.00-21.00 – Gdynia-Orłowo | Gdynia Skwer Arki Gdynia przy Bulwarze Nadmorskim
  • 02.05, w godzinach 14.00-21.00  – Kolbudy | Plac przed Ochotniczą Strażą Pożarną
  • 03.05, w godzinach 14.00-21.00  – Pruszcz Gdański | Park Miejski

Parada Mimów
1 maja, Sopot, ul. Bohaterów Monte Cassino, początek na Placu Konstytucji o godz. 13:00.

Rodzinny piknik
1 maja, Sopot, w godz. 11:30-14:30 na sopockich błoniach . W programie wydarzenia znalazły się m.in.: warsztaty ogrodnicze, zajęcia rekreacyjne oraz zlot foodtrucków.

Impreza „Z archiwum EXP”
3 maja - w Centrum Experyment w Gdyni w dniach 30 kwietnia - 3 maja. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli wcielić się w detektywów.

Bydgoszcz

Tramwaj wodny
30 kwietnia ruszy Bydgoski Tramwaj Wodny - jedna z najpopularniejszych atrakcji miasta. Uruchomiona zostanie trasa Wschodnia, pozwalająca dopłynąć do Brdyujscia. Przystanek początkowy dla wszystkich tras umiejscowiony jest na Rybim Rynku.

Parada Motocykli
1 maja - oficjalne Otwarcie Sezonu Motocyklowego. Parada motocykli wyruszy o godz. 13.00 spod marketu przy ul. Toruńskiej i przejedzie ulicami Bernardyńska - Jagielońska - Gdańska aż do Myślęcinka. Tam odbędzie się piknik z muzyką na żywo w klimacie rock&roll i blues.

Wspólne bieganie
1 maja 10-kilometrowy bieg "Bydgoszcz na start". Event promocyjny Mistrzostw Świata do lat 20 w lekkiej atletyce uświetnią swoją obecnością mistrzowie sportu: Anna Rogowska, Paweł Wojciechowski i Katarzyna Kowalska. Warunkiem uczestnictwa w biegu jest rejestracja na stronie.

Lubelszczyzna

IV Festiwalu Sztuk Ulicznych "Na bruku"
1 maja, zamojski Rynek Wielki. Wśród atrakcji znajdziemy m.in.: podświetlaną fontannę na Rynku Wodnym, koncert Rafała Brzozowskiego oraz pokaz fireshow.

VI zlot samochodów militarnych
2-3 maja, Kazimierz Dolny, pokaz pojazdów z II wojny światowej

A od 4 maja startują Lubelskie Dni Kultury Studenckiej, zagrają takie zespoły jak: Enej, Luxtorpeda, Ira czy Dżem.

Katowice

Obchody 95. rocznicy wybuchu trzeciego Powstania Śląskiego
2 maja, o godzinie 20.00 pod Pomnikiem Powstańców Śląskich w centrum - wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z Zespołem Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”. Następnie oficjalna część uroczystości z udziałem Kompanii Honorowej 34. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu.

O godzinie 21. 30 - plenerowa instalacja multimedialna „Ten dwudziesty pierwszy roczek”. Na finał - o godz. 22.30 - będzie kino plenerowe: filmy „Słoneczko jasne zza czarnych gór” w reżyserii Antoniego Halora oraz „W pogardzie i chwale. Wojciech Korfanty” (reż. Aleksandra Fudala, Maciej Muzyczuk) i „Wojsko polskie wstępuje na Górny Śląsk” (reż. Wojciech Sarnowicz).

Majówka 2016 w Śląskim Wesołym Miasteczku
33 dostępne atrakcje, siedem punktów gastronomicznych i dwa sklepy z pamiątkami - tak prezentuje się początek sezonu w Śląskim Wesołym Miasteczku. Wielkie otwarcie już 30 kwietnia  Na gości lunaparku czeka darmowy parking, a bilety wstępu będą tańsze.

Koncert muzyki polskiej
2 maja, godz. 17.00, MDK Koszutka przy ul. Grażyńskiego. Koncert będzie w wykonaniu prof. Andrzeja Jasińskiego – fortepian, Marty Czech – fortepian, Lilianny Moll – prowadzenie koncertu. W programie muzyka Fryderyka Chopina i rozmowa z prof. Andrzejem Jasińskim. Wstęp wolny.

Występ Orkiestry Dętej Katowice
3 maja, Katowice, godzina 10.00, przed świątynią Chrystusa Króla.

Sportowa majówka
Stadion Śląski zaprasza we wtorek, 3 maja na wielką sportową majówkę. W tym dniu, w godzinach od 13 do 18 na obiektach treningowych - za darmo - będzie można skorzystać z wielu atrakcji sportowych i rekreacyjnych, a także poznać takie dyscypliny jak futbol amerykański, lacrosse, ultimate frisbee czy speed-ball.

Zobacz także

Natalia Przybysz w nowym projekcie!
Miłosna lista przebojów
Zbawienna siła muzyki