Kąpiel termalna z widokiem na stok

Wybór miejscowości narciarskich obecnie jest bardzo duży. Nasze oczekiwania może spełnić coraz więcej zimowych kurortów. Dobrze przygotowane trasy to nie jedyny argument by wybrać miejsce zimowego odpoczynku. Współcześnie liczy się także bogate apres ski.
/ 14.02.2008 14:10
Wybór miejscowości narciarskich obecnie jest bardzo duży. Nasze oczekiwania może spełnić coraz więcej zimowych kurortów. Dobrze przygotowane trasy to nie jedyny argument by wybrać miejsce zimowego odpoczynku. Współcześnie liczy się także bogate apres ski.

Coraz większą popularnością cieszą się prawdziwe kurorty słynące ze źródeł termalnych. Kąpiele w wodzie termalnej, sauna i masaż po narciarskim zmęczeniu to znakomita odnowa sił na następny dzień na stoku. Tych wszystkich atrakcji z pewnością nie zabraknie w słynących ze źródeł termalnych alpejskich ośrodkach narciarskich i nie tylko.

Kąpiel termalna z widokiem na stokBad Kleinkirchheim to alpejska miejscowości leżąca w samym sercu Karyntii. Dwa duże centra termalne należą do najlepszych basenów w całych Alpach. Zmęczone po całym dniu jeżdżenia mięśnie zregenerujemy podczas kąpieli pod gołym niebem, korzystając z podwodnych biczy wodnych i wodospadów. Krajobraz alpejskiej miejscowości jest przepiękny. Leżąc w Rzymskich Termach możemy podziwiać narciarzy i snowbordzistów na najbardziej znanym stoku, na którym rozgrywane są cykliczne zawody Alpejskiego Pucharu Świata.

Nie trzeba jechać w Alpy. Bogatą ofertę termalnego wypoczynku w zimowej scenerii od wielu sezonów przygotowuje także nasz południowy sąsiad. Słowacja słynie z termalnych basenów przez cały rok. Jednak połączenie ich ze śnieżnym szaleństwem to idealna forma wypoczynku. Tatralandia to jeden z kilku słowackich centrów termalnych, której narciarskim zapleczem jest najlepsza góra Słowacji – Chopok. Trasy świetnie przygotowane szczególnie dla miłośników snowboardu. Tu właśnie odbywają się liczne zawody w torze boardercross’owym. Gorące źródła pozwolą szybko zregenerować siły przed kolejnym dniem. Słowackie centrum to idealne miejsce zarówno dla młodych zapaleńców zjazdów po śnieznych stokach, jak i dla rodzin z dziećmi, dla których przygotowano specjalne oferty w aquaparku.

Dla tych, którzy lubią luksus polecam szwajcarski Leukerbad, który zaliczany jest do jednego z najbardziej prestiżowych termalnych spa w całych Alpach. 65 źródeł termalnych, dwa kompleksy basenowe wraz z centrum wellness i przepiękny krajobraz małego szwajcarskiego miasteczka z pewnością polecane ucieszy tych, którzy lubią luksus i spokój. Atrakcyjny teren narciarski przygotowany jest specjalnie dla narciarzy, którzy lubią szerokie trasy i piękne widoki. Relaksując się w termalnych źródłach pod gołym niebem możemy podziwiać ośnieżone szczyty czterotysięczników.

Basen z widokiem na stacje narciarskie. Pływanie w ciepłym basenie u stóp oświetlonego nocą narciarskiego stoku, gdy temperatura wynosi -10°C jest niezapomnianym przeżyciem.

Agnieszka Pyrzanowska

Zdjęcie pochodzi z oficjalnej strony miasta: www.leukerbad.ch
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/02.01.2013 12:01
Kurcze i znowu piszą tak pozytywnie o Chopoku. My zdecydowaliśmy się wysłać tam dziecko na obóz z Almaturem, chyba coraz bardziej zaczynam zazdrościć, bo sama bym się tam wybrała :)