POLECAMY

Jakie wakacje lubią Polacy

„Relaks i rekreacyjne zwiedzanie” to najbardziej pożądany typ wyjazdu wakacyjnego na świecie. Polacy częściej wybierają wakacje „na łonie natury”
Jakie wakacje lubią Polacy fot. Panthermedia
Jakiego typu wyjazdy wakacyjne lubią ludzie w różnych krajach świata? Czy wyjeżdżają po to, by poznać odmienną kulturę, szukają mocnych wrażeń, chcą się zrelaksować i trochę pozwiedzać, czy też po to, by mieć kontakt z naturą?

O to zapytano w międzynarodowym sondażu Ipsos Global Advisor zrealizowanym przez Internet. Badanie zostało przeprowadzone dla agencji Reuters i objęło 24 kraje świata, w tym Polskę.

Polacy najbardziej lubią wyjazdy „na łono natury”: wakacje w domkach letniskowych czy gospodarstwach agroturystycznych, na kempingu, wędrowanie, chodzenie po górach, kontakt z przyrodą, wędkowanie, polowanie, żeglarstwo, łódki, kajaki. 30 proc. respondentów w Polsce uznało taki rodzaj wyjazdu za najbardziej atrakcyjny.

Za atrakcyjne uważamy również wyjazdy typu „relaks i rekreacyjne zwiedzanie” (26 proc. wskazań) oraz wyjazdy „typowo dla rodzin z dziećmi” (24 proc.). Wyraźnie rzadziej interesują nas wyjazdy, które pozwoliłyby nam zanurzyć się w odmiennej kulturze, poszukać mocnych wrażeń czy pobyć w najmodniejszych miejscach.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)