Egzotyczna zima kusi Polaków

Jakie kierunki wybierają Polacy w czasie jesienno-zimowych urlopów? Czy nadal powodzeniem cieszy się Egipt?
/ 02.01.2014 11:37

W ostatnich latach egzotyczne kierunki wyjazdów cieszą się wśród Polaków coraz większą popularnością. Jakie kierunki wybierają Polacy w czasie jesienno-zimowych urlopów? Czy nadal powodzeniem cieszy się Egipt?

Szczególnie w okresie jesienno-zimowym Polacy chętnie wybierają dalekie destynacje podróży, które w tym czasie gwarantują doskonałe warunki pogodowe. Dodatkową zaletą są bezpośrednie loty czarterem, co stanowi nie tylko oszczędność czasu, ale i pieniędzy.

Egzotyczna zima kusi Polaków

fot. Fotolia

W latach 2010-2013, w okresie jesienno-zimowym, poza wczasami w Egipcie czy na Wyspach Kanaryjskich, to właśnie oferta egzotyczna znajdowała się w czołówce. Podobną tendencję można zauważyć także w tym roku. Niekwestionowanym liderem wciąż pozostaje Kenia, która pozwala poczuć atmosferę i poznać prawdziwe oblicze Czarnego Lądu. Wycieczka do Kenii to obowiązkowy udział w safari, gdzie na żywo można oglądać dzikie zwierzęta, a w rezerwacie Masai Mara zobaczyć tradycyjne wioski rdzennych mieszkańców Kenii, Masajów. Często wybierany jest również wypoczynek na Wyspach Zielonego Przylądka, które jako nowość w ofercie uplasowały się na drugim miejscu w rankingu sprzedaży Fly.pl, czarując turystów kilometrowymi plażami i doskonałymi warunkami do uprawiania sportów wodnych.

Egzotyczna zima kusi Polaków

fot.Fotolia

Największą zaletą oferty Egzotyka w okresie jesienno-zimowym jest fakt wykorzystania przez operatorów lotów czarterowych, obsługiwanych przez Dreamlinera, co zdecydowanie podnosi komfort podróży. Ponadto, Boeing 787 to lot bezpośredni, co znacznie skraca czas lotu. Biorąc pod uwagę odległość takich miejsc jak Chiny czy Kuba, liczy się każda minuta mniej w samolocie. W tym przypadku można mówić nawet o kilka godzin krótszym locie. Co więcej, nie trzeba martwić się o międzylądowania i ciągnące się w nieskończoność oczekiwanie na lotnisku.

Na podstawie analizy biura podróży fly.pl.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/25.01.2014 12:37
wróciłam w zeszłym tygodniu z takiego egzotycznego urlopu :-) W sam środek mroźnej zimy, co już nie jest takie super. Byliśmy z mężem w Egipcie, w Hurghadzie z alfa starem, biurem, z którym co roku wyjeżdżamy na wczasy. Sprawiliśmy sobie taki prezent na 5 rocznicę ślubu :) Egipt w środku zimy to jest świetny pomysł, zapewniam Was :)
/16.01.2014 22:35
nas nie tylko egzotyczne ;) dlatego z doradcą z open finance szukaliśmy sensownego kredytu na ferie i sprzęt dla dzieciaków. akcja zakończona powodzeniem ;)