Co musisz mieć ze sobą, gdy wybierasz się w podróż?

Dla prawie każdej kobiety pakowanie bagażu przed podróżą jest ogromnym wyzwaniem. Z reguły powstaje pytanie – z czego powinnam zrezygnować? Postarajmy się ustalić niezbędnik, listę rzeczy bez których nie powinnaś wybierać się na żadną wyprawę.
Pamiętaj, aby wziąć ze sobą tylko potrzebne rzeczy.

Wiadomo, że każda podróż ma swoją specyfiką, co innego należy spakować, wybierając się na Saharę, a co innego – do Finlandii czy na Syberię. Trudno więc byłoby w kilku słowach przedstawić, co każda z nas powinna wziąć ze sobą na wyprawę, mówiąc ogólnie. Przede wszystkim przed przystąpieniem do pakowania bagażu powinnyśmy zorientować się w warunkach, jakie na nas czekają w miejscu, do którego zmierzamy. Klimat i prognoza pogody to wówczas nasi najlepsi doradcy, jeśli macie taką możliwość, warto podpytać także znajomych, którzy już wcześniej odwiedzili to miejsce. Na podstawie przeprowadzonego wywiadu można przystąpić do zakupów a następnie pakowania bagażu.

Ubrania

Podstawę Twojego bagażu powinny stanowić właściwie dobrane stroje. Niezależnie od celu wyprawy/wakacji musisz ze sobą wziąć – bieliznę, skarpetki, rajstopy itp. Jeśli na miejscu nie będziesz miała możliwości wyprania ubrań, zawsze lepiej wziąć ze sobą o parę fig więcej niż mniej, żeby później nie czuć niepotrzebnego dyskomfortu. Reszta ekwipunku ubraniowego musi już być dostosowana do warunków pogodowych oraz celu wyprawy. 

Zobacz także: Co we śnie oznacza podróż?

Jeżeli wybierasz się w góry nie zapomnij o kilku ciepłych swetrach, spodniach, płaszczu przeciwdeszczowym oraz specjalnych butach, najlepiej dwóch parach. Jeśli zaś Twoja podróż będzie sprowadzała się głównie do spokojnego zwiedzania i leżenia na plaży, możesz wybierać głównie spośród sukienek. Jednak nigdy nie zapomnij zabrać ze sobą przynajmniej jednego zestawu cieplejszych ubrań, nigdy nie wiadomo, czy pogoda się nie odmieni, a zdarzyć się to może zawsze.

Pamiętaj o jeszcze jednym ważnym warunku – nie przesadzaj z ilością ubrań. Im więcej weźmiesz, tym cięższy bagaż będziesz musiała dźwigać. Najlepiej jest więc przed wyjazdem zrobić sobie listę potrzebnych według Ciebie ubrań, a potem jeszcze skonsultować ją z bliskimi.

Kosmetyki

To druga najważniejsza zwłaszcza dla kobiety sprawa. Nie daj się jednak zwieść małym rozmiarom kremów, tuszy itp. , z pewnością jeśli zbyt dużo będzie ich w Twojej torbie, poczujesz to. Czego z pewnością nie może zabraknąć w Twoim bagażu – żelu do mycia ciała, balsamu do ciała, szamponu i odżywki do włosów, kremu do depilacji, pasty do zębów (+ szczotki), żelu do mycia twarzy, kremu do twarzy, kremu do rąk a także stóp. Jeśli wybierasz się w podróż w ciepłe kraje, nie zapomnij o zabraniu ze sobą wodoodpornego kremu przeciwsłonecznego. Do tego dochodzi także zestaw kosmetyków do makijażu. W okresie letnim radzimy zabrać ze sobą tylko kosmetyki wodoodporne, będą dłużej utrzymywać się na twarzy.

Zobacz także: Jak podróżować w ciąży?

Leki

O tym również żadna z nas nie powinna zapomnieć. Nigdy nie wiadomo, co przydarzy się nam w podróży, co oczywiście nie znaczy, że mamy ze sobą zabierać całą aptekę. Jednak o kilku lekach warto pamiętać: lek na gorączkę, na biegunkę, zaparcia, alergię, uczulenie; maść na opuchnięcia; leki, które normalnie przyjmujemy, leki wzmacniające.

Poza tym należy także pamiętać o zaszczepieniu się, jeżeli planujemy wyprawę w bardziej egzotyczne regiony świata. Na stronie ambasady, a jeśli nie, to z pewnością u lekarza, dowiemy się, na co powinniśmy zaszczepić się, by uchronić się przed groźną chorobą. O tym nie wolno nam zapomnieć. Szczepionka ta bowiem może uratować nam życie.

Dodatki

Nie zapomnijmy także o czymś dla duszy. Książka, muzyka czy jakieś gry to często najważniejsze rzeczy, o których właśnie zapominamy w ferworze przedwyjazdowych przygotowań. Dlatego naprawdę warto jest zrobić sobie na jakiś czas przed planowanym wyjazdem listę rzeczy, które chcielibyśmy wziąć ze sobą. Wówczas jest mniejsza szansa, że zapomnimy o czymś istotnym, a także uchronimy się przed przepakowaniem.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)