Pamiętaj, aby wziąć ze sobą tylko potrzebne rzeczy.

Co musisz mieć ze sobą, gdy wybierasz się w podróż?

Dla prawie każdej kobiety pakowanie bagażu przed podróżą jest ogromnym wyzwaniem. Z reguły powstaje pytanie – z czego powinnam zrezygnować? Postarajmy się ustalić niezbędnik, listę rzeczy bez których nie powinnaś wybierać się na żadną wyprawę.
/ 30.05.2011 22:45
Pamiętaj, aby wziąć ze sobą tylko potrzebne rzeczy.

Wiadomo, że każda podróż ma swoją specyfiką, co innego należy spakować, wybierając się na Saharę, a co innego – do Finlandii czy na Syberię. Trudno więc byłoby w kilku słowach przedstawić, co każda z nas powinna wziąć ze sobą na wyprawę, mówiąc ogólnie. Przede wszystkim przed przystąpieniem do pakowania bagażu powinnyśmy zorientować się w warunkach, jakie na nas czekają w miejscu, do którego zmierzamy. Klimat i prognoza pogody to wówczas nasi najlepsi doradcy, jeśli macie taką możliwość, warto podpytać także znajomych, którzy już wcześniej odwiedzili to miejsce. Na podstawie przeprowadzonego wywiadu można przystąpić do zakupów a następnie pakowania bagażu.

Ubrania

Podstawę Twojego bagażu powinny stanowić właściwie dobrane stroje. Niezależnie od celu wyprawy/wakacji musisz ze sobą wziąć – bieliznę, skarpetki, rajstopy itp. Jeśli na miejscu nie będziesz miała możliwości wyprania ubrań, zawsze lepiej wziąć ze sobą o parę fig więcej niż mniej, żeby później nie czuć niepotrzebnego dyskomfortu. Reszta ekwipunku ubraniowego musi już być dostosowana do warunków pogodowych oraz celu wyprawy. 

Zobacz także: Co we śnie oznacza podróż?

Jeżeli wybierasz się w góry nie zapomnij o kilku ciepłych swetrach, spodniach, płaszczu przeciwdeszczowym oraz specjalnych butach, najlepiej dwóch parach. Jeśli zaś Twoja podróż będzie sprowadzała się głównie do spokojnego zwiedzania i leżenia na plaży, możesz wybierać głównie spośród sukienek. Jednak nigdy nie zapomnij zabrać ze sobą przynajmniej jednego zestawu cieplejszych ubrań, nigdy nie wiadomo, czy pogoda się nie odmieni, a zdarzyć się to może zawsze.

Pamiętaj o jeszcze jednym ważnym warunku – nie przesadzaj z ilością ubrań. Im więcej weźmiesz, tym cięższy bagaż będziesz musiała dźwigać. Najlepiej jest więc przed wyjazdem zrobić sobie listę potrzebnych według Ciebie ubrań, a potem jeszcze skonsultować ją z bliskimi.

Kosmetyki

To druga najważniejsza zwłaszcza dla kobiety sprawa. Nie daj się jednak zwieść małym rozmiarom kremów, tuszy itp. , z pewnością jeśli zbyt dużo będzie ich w Twojej torbie, poczujesz to. Czego z pewnością nie może zabraknąć w Twoim bagażu – żelu do mycia ciała, balsamu do ciała, szamponu i odżywki do włosów, kremu do depilacji, pasty do zębów (+ szczotki), żelu do mycia twarzy, kremu do twarzy, kremu do rąk a także stóp. Jeśli wybierasz się w podróż w ciepłe kraje, nie zapomnij o zabraniu ze sobą wodoodpornego kremu przeciwsłonecznego. Do tego dochodzi także zestaw kosmetyków do makijażu. W okresie letnim radzimy zabrać ze sobą tylko kosmetyki wodoodporne, będą dłużej utrzymywać się na twarzy.

Zobacz także: Jak podróżować w ciąży?

Leki

O tym również żadna z nas nie powinna zapomnieć. Nigdy nie wiadomo, co przydarzy się nam w podróży, co oczywiście nie znaczy, że mamy ze sobą zabierać całą aptekę. Jednak o kilku lekach warto pamiętać: lek na gorączkę, na biegunkę, zaparcia, alergię, uczulenie; maść na opuchnięcia; leki, które normalnie przyjmujemy, leki wzmacniające.

Poza tym należy także pamiętać o zaszczepieniu się, jeżeli planujemy wyprawę w bardziej egzotyczne regiony świata. Na stronie ambasady, a jeśli nie, to z pewnością u lekarza, dowiemy się, na co powinniśmy zaszczepić się, by uchronić się przed groźną chorobą. O tym nie wolno nam zapomnieć. Szczepionka ta bowiem może uratować nam życie.

Dodatki

Nie zapomnijmy także o czymś dla duszy. Książka, muzyka czy jakieś gry to często najważniejsze rzeczy, o których właśnie zapominamy w ferworze przedwyjazdowych przygotowań. Dlatego naprawdę warto jest zrobić sobie na jakiś czas przed planowanym wyjazdem listę rzeczy, które chcielibyśmy wziąć ze sobą. Wówczas jest mniejsza szansa, że zapomnimy o czymś istotnym, a także uchronimy się przed przepakowaniem.