Co warto zobaczyć w Barcelonie fot. Fotolia.pl

Barcelona - co warto zobaczyć

Po Barcelonie warto spacerować...Stolicę Katalonii można bowiem zaliczyć do jednego z najpiękniejszych miast Europy.
Barbara Łabuć / 15.07.2015 14:32
Co warto zobaczyć w Barcelonie fot. Fotolia.pl

Barcelona to jedno z najchętniej odwiedzanych miast w Europie. Zachwyca swoją architekturą i kulturą - znajduje się tam aż 9 obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W Barcelonie możecie również poleniuchować na najlepszych plażach miejskich na świecie. To co? Jedziemy?

Spacer po Barcelonie...

...należy zacząć od ulicy La Rambla - pełna, kawiarenek, sklepików, galerii i restauracji - to chyba najbardziej znana ulica w tym mieście i ulubione miejsce spotkań zarówno miejscowych, jak i turystów. Zwiedzając Ramblę koniecznie trzeba zajrzeć do słynnego muzeum figur woskowych, zobaczyć jak wygląda targ ptaków egzotycznych i giełda znaczków.

Na liście z najciekawszymi obiektami Barcelony nie można pominąć także Fontu Magica, czyli ogromnej fontanny znajdującej się u podnóża wzgórza Montjuic. Tym co wyróżnia Magiczną Fontannę od innych to możliwość tworzenia widowiskowego show z udziałem wody, muzyki i światła, które w zachwycający sposób zmieniają formę i kształt.

Kolejną perłą architektoniczną Barcelony jest słynny Park Guell, znajdujący się na wysokim wzgórzu na północ od centrum miasta. Autorem oraz pomysłodawcom obiektu był kataloński architekt Antonio Gaudi. Park został udostępniony dla zwiedzających w 1992 roku. Każdy kto pojawi się w parku ma wrażenia, jakby znajdował się na bajkowym planie filmowym o krasnoludkach. Miejsce to zachwyca nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Dzięki kamiennym pawilonom, ogromnym jaszczurkom, kolorowym mozaikom, zakrzywionym ławkom nawet najpoważniejsza osoba zwiedzająca park poczuje się jakby była na innej planecie.

Na podstawie materiałów prasowych Travel Channel

Więcej podróżniczych inspiracji:

Tagi: podróż