Bangkok, ciekawe miejsca na świecie fot. Fotolia

Bangkok - najpopularniejsze miasto

Sprawdź, dlaczego akurat to miasto jest tak popularne!
/ 30.09.2016 14:09
Bangkok, ciekawe miejsca na świecie fot. Fotolia

Bangkok to najpopularniejsze miasto na świecie! Skąd to wiemy? Dzięki rankingowi Global Destination Cities Index Mastercard. Obecnie to Bangkok stał się najczęstszym celem odwiedzin turystów i biznesmenów z całego świata. Niewielką różnicą, bo niespełna 1% wyprzedził Londyn. Oczekuje się, że do końca 2013r. Bangkok utrzyma prowadzenie, wyprzedzając m.in. tak znane miasta jak Londyn, Paryż, Singapur czy Nowy Jork.

Po raz pierwszy od wprowadzenia przez MasterCard rankingu Global Destination Cities Index na jego czele stanęło miasto azjatyckie - Bangkok. Na kolejnych miejscach plasują się: Londyn, Paryż, Singapur, Nowy Jork, Stambuł i Dubaj. Pozostający na trzecim miejscu Paryż odnotował spadek odwiedzin osób z innych krajów. Największym wzrostem odwiedzin cieszą się Stambuł i Dubaj. W badaniu skoncentrowano się na najwyższym odsetku turystów z zagranicy w roku 2013. Zresztą zauważalnym trendem tegorocznego raportu jest dominacja regionu Azji/Pacyfiku. Wśród 132 miast w rankingu, 42 to kraje azjatyckie.

Dlaczego tak się stało wyjaśnia Ann Cairns, prezydent ds. rynków międzynarodowych w firmie MasterCard:

Tegoroczny wskaźnik odzwierciedla dominującą pozycję regionu Dalekiego Wschodu i idące za tym przewartościowanie części świata, spowodowane wzrostem znaczenia wschodzących rynków. Zwrot ten jest ponadto wzmacniany dzięki płatnościom elektronicznym, które umożliwiają udział w globalnej gospodarce ludziom, którzy wcześniej nie mieli takich możliwości. Płatności te ułatwiają prowadzenie biznesu i wpływają na rozmaite obszary gospodarki światowej, np. turystykę i podróże.

Zarezerwuj wycieczkę last minute do Bangkoku!

Tagi: wakacje