Z widokiem na Castello

Nową powieścią Iwony Menzel rozpoczynamy sezon letnich lektur.
/ 16.03.2006 16:57
W zawieszonej wysoko nad urwiskiem willi, z której okien rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Capri i wyrastający nieoczekiwanie pośrodku morza Castello Aragonese, co roku spotyka się gromadka stałych gości.
Entuzjastyczni wielbiciele wyspy i niespiesznego rytmu życia jej mieszkańców sami mają jednak niejedno do ukrycia. Na przykład pani Cornelia, Wdowa po Wielkim Artyście, jako jedyna wie, jaką rolę odegrały ostrygi w chwili śmierci jej sławnego męża. Sympatyczny obieżyświat, operator Jochen z kolei nie może zapomnieć, że swoje szczęście zbudował na tragedii przyjaciela, a skromna urzędniczka, Ingeborga Kneipp, wolałaby nie myśleć o pewnych operacjach finansowych...
Przybycie pięknej Marusi i jej eskorty z dalekiego Dagestanu, burzy na chwilę panującą w willi harmonię.
Każdy z gości jest szkatułką z ukrytą historią, pretekstem do opowieści, którą zgrabnie i interesująco rozwija Iwona Menzel. "Z widokiem na Castello" to kolejna powieść wydana w "Owocowej serii" Wydawnictwa Prószyński i Ska. W tej samej serii ukazały się już dwie inne książki tej autorki, a także m.in. "romans na receptę" Moniki Szwai i "Salonowe życie" Ireny Matuszkiewicz, którym to książkom patronowaliśmy i fragmenty których można przeczytać w naszym serwisie.

ms

Iwona Menzel "Z widokiem na Castello", Wydawnictwo Prószyński i Ska, Warszawa 2005

Tagi: felieton