Nadszedł czas na poświąteczne wyprzedaże! Oto 5 trików, które sprawią, że nie wydasz fortuny!

Zakupy na wyprzedażach mogą zawrócić w głowie! Wiemy, co zrobić, aby nie dać się poświątecznej gorączce. Poznaj 5 trików, które pozwolą ci złowić prawdziwe perełki przez internet, a przy tym nie stracić fortuny!

Wyprzedaże poświąteczne to naprawdę wyjątkowy czas dla miłośniczek zakupów. Dzięki nim, można zdobyć prawdziwe cudeńka za grosze, a przy okazji sporo zaoszczędzić. Niestety, buszowanie po centrach handlowych w tym szczególnym czasie nie należy do najprzyjemniejszych...

Jeśli więc nie masz ochoty przepychać się w tłumie i stać w długich kolejkach już teraz zamów wszystko przez internet! Nie stracisz tyle czasu, nerwów i unikniesz spontanicznych zakupów, których absolutnie nie planowałaś. A pomoże ci w tym nasz przewodnik po zakupach online.

Zaplanuj i kontroluj swoje wydatki

Większość z nas najpierw robi zakupy, a potem – dopiero po wyprzedażach – jest zaskoczona tym, że znowu poszło na nie mnóstwo pieniędzy. Dlatego właśnie, aby uniknąć tej nieprzyjemnej sytuacji załóż konkretną, maksymalną kwotę, której nie chcesz przekroczyć. Robiąc zakupy na bieżąco kontroluj wartość przedmiotów w koszyku, a także to, ile już wydałaś i nie daj się poświątecznemu szaleństwu. Doskonałym ułatwieniem dla osób monitorujących wydatki jest płacenie kartą. Dzięki temu, w dowolnej chwili możesz sprawdzić stan swojego konta przez mobilną bankowość czy zrobić comiesięczny wyciąg. 

Stwórz listę rzeczy, których potrzebujesz

Zanim zaczniesz przeszukiwać internet, zrób listę rzeczy, które chcesz kupić. Napisz na kartce, co chciałabyś zdobyć na wyprzedażach i ile maksymalnie możesz na to przeznaczyć. Takie planowanie zajmie maksymalnie godzinkę, a zdecydowanie ułatwi robienie zakupów :) 

Korzystaj z porównywarek cen i kompletuj większe zamówienia

Jeśli nie chcesz przepłacić, sprawdź za pomocą porównywarki, który sklep oferuje najniższą cenę za twój produkt. Zobacz także, jaką kwotę musisz wydać, aby skorzystać z opcji bezpłatnej wysyłki. Dobrym rozwiązaniem jest również zamawianie do sklepu firmowego lub punktu odbioru, które zazwyczaj również jest darmowe.
 

Płać szybko i wygodnie

W internecie nie tylko wybór towarów może być wygodniejszy, również płatności możesz dokonać w szybszy sposób. Wystarczy zapisać dane swojej karty w sklepie, w którym często robisz zakupy. Dzięki temu nie musisz ich uzupełniać przy każdej transakcji. Płatność sprowadza się wówczas nawet do jednego kliknięcia! Nie musisz przy tym obawiać się o bezpieczeństwo twoich danych – sklepy internetowe, które oferują płatność kartą muszą spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa, a ponadto bank może Cię poprosić o dodatkową weryfikację – np. przez jednorazowy kod SMS lub powiadomienie wysłane do zatwierdzenia w aplikacji mobilnej.
 
 
Proste, prawda? :)
 

Płatność odrzucona? Ale jak to…

Twoja płatność nie może zostać zrealizowana, pomimo dostępnych środków na koncie? Być może dzieje się tak, ze względu na twój limit na płatności w internecie. Banki automatycznie ustalają je i przypisują do naszej karty. Ustawiony na zero może być powodem odrzucenia transakcji. Dlatego, sprawdź koniecznie jaki jest twój limit za pośrednictwem aplikacji mobilnej, bankowości internetowej lub przez infolinię, i w razie potrzeby zmień go. Jak tylko zostanie podwyższony, możesz ponowić transakcję.
 

Pokochaj albo... zwróć!

Buty, które zamówiłaś przyszły uszkodzone, w innym kolorze, rozmiarze, a może w ogóle ich nie dostałaś? Żaden problem! Płacąc kartą nie musisz się tym martwić. Zwrot pieniędzy za nieudane zakupy gwarantuje ci usługa chargeback, z której możesz skorzystać za pośrednictwem swojego banku, kiedy sprzedawca odrzuci Twoje żądania. Takiej dodatkowej ochrony nie gwarantują ani przelewy internetowe, ani płatność gotówką.
 

Uczyń zakupy wielką przyjemnością!

Chyba nie musimy cię przekonywać, że zakupy w domowym zaciszu są zdecydowanie bardziej komfortowe, niż te, w przepełnionych ludźmi centrach handlowych. Siedząc w ulubionym fotelu możesz swobodnie przebierać w ofertach promocyjnych i spokojnie zastanawiać, czy na pewno chcesz kolejną kurtkę :) Dodatkowo, aby umilić sobie czas, zaparz filiżankę herbaty, a w tle włącz ulubioną playlistę. Będzie wspaniale!
 

Materiał powstał we współpracy z Visa

Treść niniejszego artykułu oraz wszelkie wyrażone w nim opinie (w tym opisy konkretnych przypadków, porównania, badania i rekomendacje) podane są wyłącznie w celach informacyjnych, a Visa Inc. nie udziela żadnych gwarancji co do ich kompletności i dokładności, nie ponosi żadnej odpowiedzialności ani nie bierze na siebie zobowiązań z tytułu opierania się na przedstawionych informacjach.