Grecja – tu spędzisz wakacje marzeń

Planujesz urlop w Atenach lub na jednej z greckich wysp? Poznaj te najbardziej atrakcyjne.


1. Ateny

Stolica Grecji. Uznawana za kolebkę kultury europejskiej. Przyciąga turystów zabytkami z czasów starożytnych ze słynnym Akropolem z Partenonem. Koniecznie trzeba tutaj zobaczyć: Erechtejon z pięknym krużgankiem, Apteros - świątynię Ateny Nike, sanktuarium Artemidy i monumentalną bramę Propyleje.

U podnóża Akropolu znajduje się Plaka, najstarsza z dzielnic Aten, z Wieżą Wiatrów stojąca na forum rzymskim. W każdy niedzielny poranek robi się tu gwarno, pojawiają się sprzedawcy i kramiki, w których kupimy praktycznie wszystko.

Zwiedzanie Aten można zakończyć na Odeonie Herodosa, świątyni Zeusa Olimpijskiego i stadionie Kali Marmaro, na którym miały miejsce pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie. Warto również zajrzeć do Muzeum Archeologii i Benaki (poświęcone historii Grecji). I koniecznie wybrać się na wzgórza Likavitos i Filopappou, skąd rozciąga się widok na okolicę.

Ateny słyną też z najlepszych restauracji w Grecji, tawern w ogrodach i ulicznych targów.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/23.01.2019 08:30
Sama Grecja i jej wyspy są piękne Kreta jest godna uwagi Rodos również. Na Krecie byłam w czerwcu enterem. Wróciłam opalona i szczęśliwa. Trochę widać. że to biedniejszy kraj jest niż na przykład Hiszpania ale atmosfera i ludzie mieszkający tam sprawiają że człowiek bardzo dobrze się czuję tam