Mechanik

Nie może obudzić się z koszmaru, bo... nie spał od roku.
Trevor Reznik nie może spać. Nie jest to jednak zwykły przypadek bezsenności Trevor nie zmrużył oka od roku! Zmęczenie znacznie pogarsza jego stan zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego.
Niepokój Trevora potęguje pojawienie się w jego warsztacie nowego pracownika – groźnie wyglądającego Ivana. Odtąd Reznik wiecznie czuje się obserwowany, przez co nieświadomie doprowadza do wypadku, w którym jeden z kolegów traci rękę. Wkrótce cała wina zostaje przypisana właśnie jemu, a robotnicy żądają jego odejścia z pracy.
Świadomość, że koledzy chcą się go pozbyć, powoduje u Trevora wpierw wyrzuty sumienia, a potem rosnące poczucie osaczenia. Co gorsza, ktoś w jego mieszkaniu zostawia zaszyfrowane wiadomości, a wszyscy zdają się przekonani, że tajemniczy Ivan nigdy nie istniał. Czy to wszystko zmowa, by doprowadzić Trevora do szaleństwa? A może to zmęczenie odebrało mu rozsądek?
"The New York Times" napisał o filmie: Przy transformacji, jakiej poddaje się Bale w "Mechaniku", bledną wyczyny roztytego Roberta De Niro we "Wściekłym byku", oszpeconej Charlize Theron w "Monster" i wychudzonego Toma Hanksa w "Cast Away". "Mechanik" to perfekcyjnie wykonane ćwiczenie w psychologicznej manipulacji i terroryzowaniu widza.


„Mechanik”, reż. Brad Anderson, 2004 Hiszpania, dystrybucja Monolith Plus

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)