Mariana. Listy portugalskie

Zamknięta w murach klasztoru na południu Portugalii mniszka Mariana Alcoforado przeżyła namiętny romans i napisała słynne Listy miłosne, które wywołały skandal w siedemnastowiecznym społeczeństwie.
Mariana. Listy portugalskie
Spektakl "Mariana" jest monodramem stanowiącym studium kobiecej duszy, zachęcającym do refleksji na temat kobiety i namiętności.

Przedstawienie powstało w oparciu o "Listy portugalskie", należące do najbardziej pasjonujących przykładów bezwarunkowej miłości, jakie istnieją w literaturze światowej. Główna bohaterka to zakonnica portugalska Mariana Alcoforado, której obiektem uwielbienia jest oficer francuski na służbie w Portugalii. Samotność, niepokój i bezwarunkowe oddanie usprawiedliwiają i uzasadniają miłość Mariany jako symbol miłości absolutnej. Zbiór pięciu listów, których autorstwo przypisuje się portugalskiej zakonnicy Marianie Alcoforado, z czasem stał się sławny z powodu dyskusji i komentarzy takich autorów jak Stendhal, Rousseau czy Rilke. Adresatem tych listów był francuski oficer na służbie w Portugalii, Markiz de Chamilly.

Terminy przedstawień:
20 i 21 marca 2010 godz. 19:00

Występuje: Ewa Ampulska
Reżyseria: André de la Cruz
Autor zdjęć: Karina Skwara
 
Miejsce przedstawienia:
Teatr Academia
Ul. 11 Listopada 22
Warszawa

Cena biletów: 20 zł.
Dla Pań promocyjna cena biletu 10 zł.- do nabycia w dniu spektaklu
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)