Turcja last minute, czyli magia Orientu

Wczasy w Turcji można spędzać przez cały, nie martwiąc się, że pogoda nie dopisze.


2. Antalya

Jest największym tureckim miastem na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Kilometrami ciągną się tu szerokie plaże, przy których znajdują się nowoczesne kompleksy hotelowe.

Tradycja tego portowego miasta, otoczonego z trzech stron wysokimi górami, sięga dwa tysiące lat wstecz, dlatego Antalya przyciąga także miłośników zwiedzania. Warto wybrać się na spacer uliczkami starego miasta (Kaleici), które pamięta jeszcze czasy rzymskie. Własnie tutaj znajdują się interesujące zabytki, m.in. minaret Yivli z XII wieku (obecnie punkt orientacyjny - ma 38 metrów wysokości, a zarazem symbolem miasta) oraz pięknie zdobiony meczet osmański Murata Paszy z XVI wieku. Na uwagę zasługuje Saat Kulesi (Wieża Zegarowa) i Brama Hadriana.

Można także wybrać się na wycieczki w okolicy i zobaczyć:

  • Wodospady Duden (wpada bezpośrednia do Morza Śródziemnego) i Kursunlu - najsłynniesze w Turcji.
  • Kanion Koprulu - niezwykle malowniczy wąwóz położony w górach Taurus, wzdłuż rzeki Kopru. Dodatkową atrakcją wycieczki może być rafting, czyli spływ pontonem.
  • Jaskinia Karain - znajdują się w jej jedne z najstarszych tureckich malowideł ściennych oraz niewielka ekspozycja pokazująca życie ludzi w epoce kamienia łupanego.
  • Starożytne miasta - Aspendos, Side, Perge, Termessos. 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/20.02.2019 11:09
W Turcji spędzałem wakacje przez blisko 12lat ok 20 razy - to w sumie prawie rok życia !!! Już jutro opowiem o BODRUM w moim nowym odcinku vloga Mixtravel o wakacjach i podróżach.