galentines day fot. Fotolia

Galentine's Day - Walentynki 2017 - O tym się mówi

Dowiedz się, jak w inny sposób możesz obchodzić walentynki 2017
Joanna Mroczkowska / 04.06.2019 20:25
galentines day fot. Fotolia

Galentine's Day 2017

Kto powiedział, że miłość możemy okazywać tylko partnerowi lub partnerce. Przecież kochamy rodzinę, przyjaciółki... Dlatego skoro świat przyjął walentynki (Valentine's Day) jako święto zakochanych, powinien również pomyśleć o legalizacji Galentine's Day ;) Dniu, w którym świętujemy nasze związki z... najbliższymi koleżankami. Kobiety muszą doceniać siebie nawzajem, muszą okazywać sobie miłość i oddanie. Bo w końcu to my rozumiemy siebie nawzajem najlepiej.

Idea Galentine's Day (GAL to w amerykańskim slangu - dziewczyna), wzięła się z serialu "Parks & Recreation" z Amy Poehler w roli głównej. W jednym z odcinków główna bohaterka wyprawia imprezę dla swoich przyjaciółek. Chce w ten sposób okazać im swoją miłość i jak wiele dla niej znaczą. Odcinek ten został wyemitowany w 2010 roku i od tamtej pory idea tego dnia jest coraz bardziej popularna.

Jak obchodzić ten dzień?

Galentine's Day przypada na 13 lutego i według wielu (a przynajmniej bohaterki serialu Parks & Recreation) to najlepszy dzień roku. Czemu? W wielu przypadkach najbliższa przyjaciółka to ta prawdziwa, największa miłość życia i warto jej podziękować za to, że jest, że nas wspiera i pomaga.

 

Tego dnia masz też szansę, by w jednym miejscu zgromadzić wszystkie najbliższe tobie dziewczyny. Każdy jest zabiegany i na pewno nie macie zbyt wiele okazji, by spędzić wspólnie czas na rozmowach i wygłupach. Tak, wygłupach. Ważnym elementem Galentine's Day jest świetna zabawa. W internecie znajdziecie mnóstwo pomysłów na gry i zabawy. W końcu tylko my wiemy, jak świetnie bawimy się, gdy nie ma w okolicy facetów. Zatem... do dzieła!